Jalgpalliliit algatas distsiplinaarasja Getulio Aurelio Fredo ja Nõmme Kalju suhtes

{{1615585620000 | amCalendar}}
Fredo Getulio Aurelio
Fredo Getulio Aurelio Autor/allikas: ERR

Eesti Jalgpalli Liit algatas reedel distsiplinaarasja Getulio Aurelio Fredo ja Nõmme Kalju FC suhtes. Menetlus algatati distsiplinaaruurimise käigus kogutud materjalide alusel.

Kolmapäeval rääkis nüüd nime Mia Belle Trisna kasutav endine Eesti naisjalgpallur telesaates "Õhtu", et treener alustas tema seksuaalset väärkohtlemist, kui naine oli 14-aastane.

"Uurimise käigus kogunes informatsioon, mis kinnitab ajakirjanduses ilmunud materjalide põhjal tekkinud kahtlusi. On tähtis, et ohvrid julgevad endast teada anda ja kõnealuses olukorras on selliseid inimesi rohkem kui üks," ütles Eesti Jalgpalli Liidu peasekretär Anne Rei.

Kõik, kellel on antud teema või analoogsete olukordade kohta informatsiooni, on oodatud jagama seda EJL-iga e-posti aadressil [email protected]. Ühendust võtnud inimeste anonüümsus ja informatsiooni konfidentsiaalsus on garanteeritud. EJL teeb koostööd sotsiaalkindlustusametiga, et vajadusel anda ühendust võtnud inimestele täiendavat professionaalset abi ja nõu. Samuti teeb jalgpalliliit vajadusel koostööd teiste riigiametite ja -organitega.

Nõmme Kalju tegevjuht Ehte Eamets andis pressiteate vahendusel teada, et ühe neiu süüdistused nende kauaaegse ja hinnatud treeneri aadressil tulid suure üllatusena. "Kui see uudis Getulio Aurelio Fredoni jõudis, tuli ta kohe meiega sellest rääkima. Ta oli nii šokis ja üllatunud, et ta ei leidnud isegi sõnu. Oleme vestelnud kõneall oleva treeneriga, kes on meile kinnitanud, et tal oli tõepoolest lähedane suhe "Õhtu" saates esinenud neiuga, kes soovis toona FC Flora naiskonna jalgpallurina temalt eratreeninguid ja sealt see suhe algaski," ütles Eamets.

"Pean vajalikuks rõhutada, et alustasime klubi juhtkonnaga kohe pärast saadet vestluseid meie kasvandike, treenerite ja abipersonali ning seotud lapsevanematega, kes on meile väitnud, et neil ei ole etteheiteid ühegi treeneri käitumise suhtes nii jalgpallimurul kui väljaspool seda," jätkas Eamets, kes kinnitas, et Nõmme Kalju on igakülgselt valmis toetama jalgpalliliidus algatatud menetlust tõe tuvastamiseks võimalikult kiiresti. Kuni asjaolude selgumiseni on tööleping Getulio Aurelio Fredoga peatanud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: