EJL alustas väärkohtlemisele valgust heitnud intervjuu põhjal uurimist

Jalgpall
Jalgpall Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Eesti Jalgpalli Liit (EJL) alustas distsiplinaaruurimist seoses kolmapäeva õhtul ajakirjanduse vahendusel avalikustatud informatsiooniga endise jalgpalluri ja temast mitukümmend aastat vanema treeneri vahel toimunust.

Ühtlasi kutsub EJL üles kõiki, kellel on antud teema või analoogsete olukordade kohta informatsiooni, jagama seda EJLi-ga e-posti aadressil [email protected]. Ühendust võtnud inimeste anonüümsus ja informatsiooni konfidentsiaalsus on garanteeritud. EJL teeb koostööd sotsiaalkindlustusametiga, et vajadusel anda ühendust võtnud inimestele täiendavat professionaalset abi ja nõu.

Kolmapäeval rääkis nüüd nime Mia Belle Trisna kasutav endine Eesti naisjalgpallur telesaates "Õhtu", et treener alustas tema seksuaalset väärkohtlemist, kui naine oli 14-aastane. Küsimusele, kas mees on ka praegu treenerina tegutsev, jättis naine vastamata.

"Inimesi, kes julgevad neid väga tõsiselt mõjutanud rasketest olukordadest rääkida, tuleb tunnustada ja toetada ning teha kõik selleks, et neid aidata," lausus EJL-i peasekretär Anne Rei.

"Täiskasvanud inimene, eriti kui ta asub otseselt või kaudselt võimupositsioonil, peab alaealisega suhtluses mõistma vastutust nii seaduste, üldiste käitumisnormide kui ka noore inimese tuleviku ees. Mistahes moel noore inimese usalduse kuritarvitamine või tema ärakasutamine ei ole vastuvõetav," märkis Rei.

EJL soovitab lugeda ohvri- ja lasteabi kohta veebilehtedelt https://www.palunabi.ee/ ja https://www.lasteabi.ee/, kust leiab ka informatsiooni selle kohta, kuhu mure korral pöörduda.

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: