Kõik katsed võitnud Tänak tuli Otepääl esimeseks

{{1613206200000 | amCalendar}}
Foto: Hyundai Motorsport

Laupäeval sõidetud Otepää talveralli võitsid Ott Tänak - Martin Järveoja (Hyundai), kes olid kiireimad kõigil kaheksal kiiruskatsel.

Eestlaste edu kasvas päeva lõpuks tiimikaaslaste Thierry Neuville'i ja Martijn Wydaeghe (Hyundai) ees 33,4 sekundile.

Samuti WRC masinaga kihutanud Georg Gross - Raigo Mõlder (Ford) said kolmanda koha (+2.17,6).

"Keeruline päev. Ma usun, et siit oli kindlasti palju õppida," lausus Tänak pärast võistluspäeva. "Palju lahtist lund, niiöelda lükkamata teed ja vähe pidamist. Ja kuna palju kasutati väikseid teid, siis väikse tee pealt suure tee peale ja nii edasi - kogu aeg see rütm ja pidamine ja kõik muutus. Eks ta oli kohati paras seiklus."

Otepää talveralli oli ühtlasi ettevalmistuseks kuu lõpus toimuvaks hooaja teiseks MM-etapiks Soomes.

"Me teame, et meil saab kindlasti olema väga keeruline seal Toyotadega ja ma ise tean, kelle vastu me võistleme. Kindlasti töö ei ole täna lõppenud. Täna pigem töö hakkab," ütles Tänak.

"Teste on tehtud ja nüüd see ralli on ka tehtud. On väga palju informatsiooni saadud, aga tuleb see pakett ralliks kokku panna. Siiamaani me oleme lihtsalt avastanud, aga nüüd tuleb see üks ja õige valik teha."

Neuville: "Tulime siia, et veel veidi testida, proovida erinevaid seadistusi. Läbi kogu päeva liikusime heas suunas, päeva lõpus oli auto tunnetus parem. Aga ralli oli raske. Olud muutusid palju ja mõnes kohas oli tõsiselt keeruline."

R5 masinate heitluses olid parimad Egon Kaur - Silver Simm (Volkswagen; +2.41,2), kes edestasid 23,9 sekundiga Georg Linnamäed - Volodõmõr Korsiat (Volkswagen; +3.05,1). Üldarvestuses kuuendana lõpetasid Roland Poom - Darren Garrod (Citroen; +4.05,8).

"Proovisime ikkagi oma rütmi hoida. Kui me ei ole päris tempos, siis me ei saa ka mingeid probleemseid kohti teada. Enam-vähem ikkagi tahtsime hoogu hoida. Seda me ka tegime," sõnas samuti Arktika ralliks valmistuv Kaur.

"Ma arvan, et selles mõttes oli eesmärk igati täidetud. Me nägime ära veel, mis siin väiksed probleemid siin võivad olla. Aga jah, päris sada protsenti ei saanud tõesti minna välja panema."

Ralli käik:

SS1 Vastsemõisa 1 (6,77 km)

Vastsemõisa kiiruskatse esimesel läbimisel võtab Tänak kindla võidu, edestades Neuville'i 6,9 sekundiga. Kolmandat aega näitab Georg Gross, kes kaotab 12,8 sekundiga, neljas on Egon Kaur (+13,6).

SS2 Kannu 1 (10,7 km)

Kannu 10,7-kilomeetrise kiiruskatse esimesel läbimisel on taaskord väledaim Tänak, kelle edu on Neuville'i ees on sel korral 4,9 sekundit. Kolmanda aja sõidab välja Egon Kaur, kaotust võitjale 20,4 sekundiga. Georg Gross on eljas (+20,9).

SS3 Vastsemõisa 2 (6,77 km)

Vastsemõisa katse teistkordsel läbimisel on seis endiselt samasugune – katsevõidu nopib Tänak, edestades Neuville'i 3,8 sekundiga. Järgnevad Georg Gross (+7,0) ja venelane Nikolai Grjazin (+7,8).

SS4 Kannu 2 (10,7 km)

Neljast neli – Tänak võtab taas katsevõidu. Kannu teisel katsel on saarlase edu Neuville'i ees 6,1 sekundit. Kolmanda aja sõitnud Georg Gross kaotab 17,2 sekundiga.

SS5 Karste 1 (11,92 km)

Tänaku võiduseeria jätkub ka pärast hoolduspausi – Neuville kaotab sel korral kolme sekundiga. Egon Kaur (+18,1) ja Georg Gross (+20,0) on vastavalt kolmas ja neljas. Üldarvestuses kasvatab Tänaku edu Neuville'i ees 24,7 sekundile.

SS6 Liivakalda (12,58 km)

Päeva kuuendal kiiruskatsel on Tänak taaskord esimene, kuid sel korral edestab saarlane oma belglasest meeskonnakaaslast Thierry Neuville'i napi ühe sekundiga. Kolmanda aja sõidab välja Georg Gross, kaotades liidrile 15,2 sekundiga. Üldarvestuses kasvatab Tänak edu Neuville'i ees 25,7 sekundile.

SS7 Karste 2 (11,92 km)

Karste 11,92-kilomeetrise kiiruskatse teisel läbimisel on Tänaku edu Neuville'i ees vaid 0,8 sekundit. Hyundai duole järgnevad Georg Gross (+16,7) ja Egon Kaur (+20,0). Üldarvestuses kasvatab Tänak viimase katse eel edu lähima jälitaja ees 26,5 sekundile.

SS8 Liivakalda 2 (12,58 km)

Tänak edestab Neuville'i ka päeva viimasel katsel. Kui esimesel Liivakalda läbimisel oli see üks sekund, siis teisel puhul juba 6,9 sekundit. Mõistagi tähendas see eestlasele ka ralli üldvõitu Neuville'i (33,4) ja Georg Grossi (+2.17,6) ees.

 

Toimetaja: ERR Sport

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: