Van Aert napsas MM-i eel Van der Poelilt MK-sarja etapi- ja üldvõidu

Wout van Aert
Wout van Aert Autor/allikas: SCANPIX/Belga via ZUMA Press

Nädal enne cyclo-crossi maailmameistrivõistluseid peeti viimane MK-sarja etapp Belgias Overijses. Meeste seas võidutses kodus võistelnud Wout van Aert, kes napsas valitseva maailmameistri Mathieu van der Poeli nina alt ka MK-sarja üldvõidu.

Võistluse esimeses pooles purunes Van der Poeli rattal rehv, mistõttu kaotas ta oma igipõlisele rivaalile kohe 29 sekundiga. Kuigi hollandlane suutis seejärel vahet vähendada kümnele sekundile, siis maksid sõidu hilisemas faasis tehtud vead ja kukkumised kätte ning finišis kaotas valitsev maailmameister Van Aertile ühe minuti ja kolme sekundiga. Kolmanda koha sai britt Thomas Pidcock (+2.07).

Ühtlasi pälvis Van Aert esikoha ka MK-sarja üldarvestuses, kui teenis kuue peetud etapi eest 165 punkti. Sarnaselt belglasega kahel etapil võidutsenud Van der Poel pidi leppima teise kohaga, punkte kogus hollandlane 140. Kolmanda koha sai Michael Vanthourenhout (128 punkti).

"Tore on enne MM-i niimoodi võita, see annab tiitlivõistlusteks enesekindlust," tunnistas Van Aert. Van der Poel lisas: "Katkine rehv läks liiga kalliks maksma. Ma tulin küll hiljem Van Aertile lähemale, kuid rumalad vead läksid maksma etapi- ja ka MK-sarja üldvõidu. Vahe kinni sõitmine oli raske, aga suures pildis olen oma võistlusega rahul."

Naiste seas pälvis viimasel MK-etapil esikoha valitsev maailmameister Ceylin del Carmen Alvarado. MK-sarja üldvõidu sai aga kolmel esimesel etapil võitnud Lucinda Brand (180 punkti), kellele järgnesid Alvarado (142) ja Denise Betsema (129).

Cyclo-crossi maailmameistrivõistlused toimuvad 30.-31. jaanuarini Belgias Ostendis.