Venemaa kergejõustikule anti pool aastat armuaega

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Venemaa kergejõustiklased Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Rahvusvahelise kergejõustikuliidu (WA) nõukogu pikendas Venemaa kergejõustikuliidu õiguste ennistamiskomisjonile määratud arengukava esitamise tähtaega 30. septembrilt järgmise aasta 31. märtsini.

Viimastel aastatel rahvusvahelisest kergejõustikuelust eemal olnud Venemaa kergejõustikuliit peab alaliidu silmis taastama oma usaldusväärsuse seoses dopingupoliitika ja korruptsiooniga.

Augusti keskpaigas maksid venelased WA-le 5,35 miljoni euro suuruse trahvi selle eest, et olid varem rikkunud antidopingureegleid. Lisaks tuli esialgselt septembri lõpuks esitada ka arengukava.

Augusti lõpus näidatud esialgse kava juures leidis rahvusvahelise kergejõustikuliidu vastav töörühm aga mitmeid puuduseid ja seega tehti WA-le ettepanek tähtaega pikendada, kuna väidetavalt pole komisjonil hetkel vastava töö mahu juures piisavalt ressursse.

Kava peab näitama ära, kuidas Venemaa kergejõustikus kehtib dopingu suhtes nulltolerants, sealjuures ka treenerite ja taustajõudude seas ning mil viisil taastatakse rahvusvaheline usaldus.

"Töörühm usub, et rahvusvahelistel ekspertidel on väga head võimalused aidata Venemaa kergejõustikuliidu ennistamiskomisjonil plaan kahe või kolme kuuga lõpule viia, aga nad soovitasid pikemat tähtaega 2021. aasta 1. märtsini," kommenteeris WA president Sebastian Coe.

"Kui selleks ajaks piisavalt head plaani pole, hakkab nõukogu taas arutama Venemaa kergejõustikuliidu väljaviskamise küsimust," hoiatas kahekordne olümpiavõitja.

Kui praegu saavad Venemaa kergejõustiklased eriloa alusel rahvusvahelisel areenil neutraalse lipu all võistelda, siis väljaviskamise korral kaoks seegi võimalus ja ainsaks šansiks jääks mõne teise riigi esindamine.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: