Venemaa kergejõustikuliit tasus WA-le mitme miljoni euro suuruse trahvi

Venemaa lipp
Venemaa lipp Autor/allikas: SCANPIX/TASS

Venemaa kergejõustikuliit andis teada, et on tasunud rahvusvahelisele kergejõustikuliidule (WA) 5,35 miljoni euro suuruse trahvi.

Trahvi tasumata jätmisel oleks Venemaa kergejõustikuliit lõplikult WA liikmete hulgast välja visatud, mis oleks omakorda tähendanud, et Venemaa sportlased poleks saanud enam rahvusvahelistel võistlustel osaleda.

Kuna Venemaa kergejõustikuliit jättis algselt 1. juuliks trahvi tasumata, siis pikendas WA maksmise perioodi 15. augustini. Kui algul toodi põhjenduseks, et trahvi tasumiseks pole riigil piisavaid vahendeid, siis armu saamisel kinnitas spordiminister Oleg Matõtsin, et augusti keskpaigaks suudetakse trahv tasuda.

See aga ei tähenda, et Venemaa kergejõustikuliit saaks kergemalt hingata, sest välja viskamise vältimiseks peavad nad esitama WA-le uue arengukava, kus tuuakse välja sammud spordi puhtaks muutmiseks.

2015. aasta sügisel peatas rahvusvaheline kergejõustikuliit dopinguskandaalide tõttu Venemaa alaliidu liikmelisuse ja sellest ajast alates pole venelased saanud enda riigi lipu all rahvusvahelistel võistlustel võistelda. Pärast seda on sellegipoolest aset leidnud juhtumeid, kus Venemaa treenerid või sportlased on taas dopinguga vahele jäänud.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: