Ametnikule altkäemaksu pakkunud vene kergejõustikutreener sai karistada

Kergejõustik
Kergejõustik Autor/allikas: SCANPIX / AFP

Rahvusvaheline spordikohus (CAS) määras dopinguametnikule altkäemaksu pakkunud Venemaa kergejõustikutreenerile Andrei Jeremenkole nelja aasta pikkuse juhendamise keelu.

Algselt oli Jeremenko erinevalt oma õpilasest Julia Malujevast mõistetud RUSADA antidopingu distsiplinaarkomisjoni poolt õigeks, kuid juhtum jõudis edasi CAS-i, kes määras talle sarnaselt Malujevale nelja aasta pikkuse karistuse.

Asi algas 2017. aasta Venemaa kergejõustiku meistrivõistlustel, kui Malujeva teeskles ilmselt haigushoogu, et pääseda dopinguproovi andmisest. Ta küll hakkas uriiniproovi andma, aga kaebas seejärel nõrkushoo üle ja kukutas proovi koos anumaga tualettpotti.

Jeremenko helistas seepeale kiirabisse ja Malujeva toimetati haiglasse, aga kohtuniku hinnangul põhjuseta. Seejärel üritas treener vastavalt süüdistusele Venemaa antidopingu (RUSADA) ametnikku ära osta, et vahejuhtum kirja ei läheks. Selles väites pole kohtuniku sõnul põhjust kahelda.

Malujevale oli RUSADA juba varem määranud nelja aasta pikkuse võistluskeelu, mis lõppeb 2022. aasta 11. aprillil.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: