Ratas: MM-etapi korraldamine ei jää tulevikus kindlasti riigi toetuse taha

Autoralli MM-etapile elab Lõuna-Eestis kaasa ka Eesti Vabariigi peaminister Jüri Ratas, kelle sõnul on valitsuse soov Rally Estoniat MM-tasemel kindlasti edaspidigi toetada.

Peaministri Jüri Ratase sõnul on võistluse atmosfäär ajalooline, professionaalne, töine ja rõõmsameelne. "Ma arvan, et pealtvaataja jaoks see on nautimine ja ma olen loomulikult nautinud seda ajaloolist ja unikaalset hetke, mis on Eestile antud, et korraldada autoralli MM-etappi. Eesti on 33. riik, kellel on see au. Eile avamine ja esimene katse, täna hommikul katse Otepääl ja nüüd on mul võimalus natuke service park'i virtuaalselt näha. Õhtul on veel Elva katse. Need on need kohad, kus ma soovin kohal olla," rääkis Ratas intervjuus ERR-ile.

"Ma arvan, et siin on kolm asja: Eestis on maailma parim rallifänn, Urmo Aava ja kogu tema meeskond on teinud kümme aastat tööd, et see usaldusväärsus välja teenida ning meil on oma maailmameistrid. See kõik kokku annab unikaalse hetke. See on suur töö," lisas Ratas, kelle sõnul annab võistlus väga palju juurde ka Eesti majandusele.

"MM-etapp annab Eestile tuntuse. Me ei räägi, et rallit vaatab 100-200 000 inimest nagu see oli kolm aastat tagasi, vaid praegu jõuab see kümnete miljonite inimesteni maailmas. Loomulikult on see Eesti tutvustus, parim reklaam, mis saab olla. Tema looduse, tema võimalustega. Teiselt poolt on see Kagu-Eestis ja Tartu piirkonnas väga oluline majandusele. Kolmandalt poolt on autoralli spordivõistlus ja see on oluline, et Eestis on võimalik korraldada maailmameistrivõistluseid. Ma väga loodan, et see on parim korraldus, mis hetkel maailmas on," ütles Ratas.

"Eesti tuntus läbi autoralli, läbi Ott Tänaku ja tema meeskonna kasvab hüppeliselt ja eriti kui see toimub tervikuna üheskoos. Kogu selle ees käib viirus. See teeb Eesti kindlasti suureks, et koroonaviirusega on praegu üldse võimalik võistlust siin korraldada. See tähendab usaldust," jätkas Ratas, kes jälgib võistlusel inimeste käitumist sama hoolega kui rallit ennast. "Pean tunnistama, et on väga väheseid, kes maske ei kanna. Korraldajad on teinud omalt poolt kõik, et käte puhastamine toimuks ja kogu see ala on valves. Inimesed ei saa minna reeglite vastu. Siiski on siin 16-17 000 inimest ja ma loodan, et me saame olla rahulikud ka 7-8 päeva pärast, kui teoreetiliselt peaksid testide tulemused hakkama selguma."

Ratase sõnul on riigi valitsus huvitatud ka edaspidi MM-etapi toetamisest. "See ei sõltu ainult Eestist, kas seda rallit saadakse või ei saada. Konkurents on väga suur. Kui me täna suudame kuni pühapäevani korralduslikkus mõttes maailma parima ralli teha ja seda vaatamata koroonaviirusele, siis see on väga suur eeldus," ütles Ratas. "Teine asi on küsimus kas avalik sektor ehk maksumaksja toetab ralli toimumist läbi riigi valitsuse, vastus on jah. Meie soov on seda edasi toetada MM-tasemel. Kui küsimus on, kas see võiks jääda riigi toetuse taha, siis kindlasti mitte."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: