MM-hõbe Maicel Uibo võistleb nädalavahetusel Tallinnas

Maicel Uibo
Maicel Uibo Autor/allikas: EPA/Scanpix

Nädalavahetusel toimub Lasnamäe kergejõustikuhallis nimekate osavõtjatega rahvusvaheline mitmevõistlus, mille raames jagatakse ka Eesti mitmevõistluse meistrimedalid. Mitmevõistlusel osalevad kümne riigi sportlased. Lisaks Eesti mitmevõistlejatele asuvad võistlustulle Ukraina, Hispaania, Prantsusmaa, Poola, Suurbritannia, Norra, Soome, Iirimaa ja Läti mitmevõistlejad.

Seni avaldatud võistlejate nimekirjale lisandus täna kümnevõistluse MM-hõbe Maicel Uibo, kes on otsustanud Tallinnas sel nädalavahetusel kaasa teha oma ainsa talvise mitmevõistluse.

Meeste seitsmevõistlusel on osalejaid 16. Starti on tulemas kolm mitmevõistlejat, kelle tippmargid on tugevamad kui 6240 punkti.

Rahvusvaheline mitmevõistlus sai täna täiendust Eesti parima mitmevõistleja Maicel Uibo näol. 2018. aasta sisemaailmameistrivõistluste pronksmedali mehe isiklik rekord on 6265 punkti.

Paremuselt teise isikliku tippmargiga on Tallinnasse tulemas ukrainlane Oleksei Kasjanov, kes on seitsme alaga kogunud 6254 punkti. 

Esmakordselt on Lasnamäe kergejõustikuhalli tulemas Euroopa valitsev sisemeister Jorge Urena Hispaaniast. Urena seitsmevõistluse tippmargiks on 6249 punkti!.

Kohale on tulemas ka kaks prantsuse mitmevõistlejat, Ruben Gado ja Jeremy Lelievere, isiklikud rekordid on vastavalt 6014 ja 5997 punkti. 

6000 punktist tulemust võib oodata ka Pawel Wiesiolekilt Poolast. Seni on mehe seitsmevõistluse tippmargiks 5986 ning kümnevõistluses 8204. 

Eesti esinumbrid üheteistkümnendat korda toimuval Rahvusvahelisel mitmevõistlusel on äsja USA-st Eestisse saabunud Maicel Uibo (Ind, 6265 p) ja Karl Robert Saluri (KJK Järvala, 6051 p).

Tugevamatest Eesti mitmevõistlejatest on stardis veel ka Taavi Tšernjavski (SK Elite Sport, 5762 p), Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev, 5804 p) ja juba sellel aastal võistelnud ning isikliku rekordi 5807 punktini seitsmevõistuses viinud Risto Lillemets (KJK Saare).

Stardinimekirjast leiab ka Mikk-Mihkel Arro (Rakvere KJK ViKe), kelle isiklik rekord 5825 punkti pärineb aastast 2009. 

Naiste viievõistluses on stardinimekirjas 23 mitmevõistlejat, sealhulgas 15 välisvõistlejat. 

Nimekamad viievõistlejad saabuvad meile Ukrainast - Eesti kergejõustikuhuvilistele hästi tuntud 2013. aasta seitmevõistluse maailmameister Hanna Kasjanova (4748 p) ja U-20 vanuse maailmarekordiomanik Alina Šukh (4608 p), viimane neist on Tallinnas käinud kolmel aastal ning triumfeerinud neist kahel korral. 

Esmaskordselt teeb Rahvusvahelisel mitmevõistlusel kaasa Hispaaniast pärit tulevikutäht Maria Vicente. Noorele eale vaatamata on Vincente võitnud juba U-18 maailma- ja Euroopa meistritiili ning on ka valitsev U-20 Euroopa meister seitsmevõistluses. Samuti hoiab Hispaania rahvusrekordit viievõistluses tulemusega 4412 p. 

Eelmainitud kolmele naisele pakuvad veel konkurentsi, Adrianna Sulek Poolast (4385 p), ukrainalannad Rimma Buinenko (4323 p) ja Darina Sloboda (4322 p). 

Eesti sportlastest on stardis Mari Klaup-McColl (TÜ ASK, 4100 p), Kristella Jurkatamm (Tallinna SS Kalev, 4015 p), Katre Sofia Palm (Audentese SK, 3891 p), Margit Kalk ( Tartu SS Kalev, 3880 p) jt.  

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: