Mait Patraili vastu tunnevad huvi kaks Saksamaa klubi

Eesti käsipallikoondise raudvara Mait Patrail soovib veel vähemalt neli-viis aastat tipptasemel käsipalli mängida, eelistatult mõnes Saksamaa klubis. Eelistuse paneb paika liiga kõrge tase, aga samuti muutused perekondlikus elus.

32-aastane Patrail on mänginud viimased tosin aastat käsipalli kõige kõrgemal võimalikul tasemel. Esmalt kolm aastat Šveitsis ja edasi üheksa hooaega Saksamaal - neist kaheksa viimast Hannover-Burgdorfi ridades, kus ta enam ei jätka. Üks põhjus on klubi rahaline seis.

"Sel aastal on kõigil käsipallimeeskondadel väike probleem tänu koroonale. Me pole nagu jalgpallurid, kes saavad hästi palju raha teleülekannete eest," lausus Patrail ERR-ile.

"Meil tuleb enamus raha publikult. Kui meil jäi seitse vooru mängimata ja meil oli veel neli kodumängu, siis sealt jäi korralik summa puudu. Klubi eelarvest 30-40% tuleb kodumängudelt."

Patraili sõnul läheb Hannoveri klubi koosseisu noorendamise teed ja eestlase kõrval lahkuvad meeskonnast veel neli olulist mängijat. Uue klubi osas on õhus mõned võimalused. Saksamaa meedia kinnitusel võib Patraili uueks meeskonnaks saada Bundesligasse kuuluv Minden.

"Hetkel üritan siin Saksamaal kokkuleppele jõuda. Kaks klubi on huvitatud ja loodan, et saame mõne nädala jooksul ka lepingu allkirjastatud."

Esiteks on see kõige parem liiga," tähtsustas Patrail. "Siin on igal nädalal vähemalt üks kõva mäng - vahet pole, kelle vastu mängid. Mängid viimaste vastu, on vaja kogu aeg 100% anda, et neid mänge võita."

Saksamaal jäämise kasuks räägib seegi, et juuli alguses saab Patrail esimest korda isaks ja kuhugile välismaale minek muudaks olukorra keeruliseks. Kui keha püsib terve, usub Patrail, et korralikul tasemel on võimalik mängida 40. eluaastani.

"Jah, poolteist aastat jäi siin vigastuste tõttu paar aastat tagasi vahele. Nüüd olen end ilusasti tagasi võidelnud vormi ja soovin veel vähemalt neli-viis aastat mängida. Kaks-kolm aastat siin Bundesligas ja siis vaatab, kuhu edasi."

Patraili leping Hannoveriga lõppeb juunis.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: