80% Tokyo OM-i võistluspaikadest on võimalik kasutada ka järgmisel aastal

Olümpiarõngad
Olümpiarõngad Autor/allikas: SCANPIX/AFP

Tokyo olümpiamängude korraldajad andsid teada, et järgmise aasta edukate võistluste korraldamiseks on suudetud kindlustada 80% ehitiste ja võistluspaikade kasutamisõigustest.

Algselt järgmisel kuul algama pidanud olümpiamängud pidid toimuma 43 erinevas paigas, nende hulgas kaheksas spetsiaalselt OM-i jaoks ehitatud hoones. Riiklik staadion, kus peetakse olümpiamängude ava- ja lõputseremoonia, on samuti uueks hooajaks kinni pandud.

Kõige keerulisem on korraldajatel meediakeskuse ja sportlaskülaga, sest mitmed korterid on juba maha müüdud arvestusega, et mängud lõppevad selle aasta augustis. Tokyo valitsus peab endiselt läbirääkimisi 11 ehitusettevõttega, kes on seotud küla ehituse ja müügiga.

Koroonaviiruse pandeemia tõttu edasi lükatud olümpiamängud on korraldajatele toonud mitmeid organisatoorseid probleeme. Lisaks kasvavatele kuludele tuleb silmas pidada inimeste turvalisust ja võistluspaikade olemasolu.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: