Maailma esireket triumfeeris Austraalia lahtiste eel Adelaide'is ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ashleigh Barty
Ashleigh Barty Autor/allikas: AFP/Scanpix

Austraalias Adelaide'is peetud kõrgetasemelisel naiste WTA tenniseturniiril võidutses kodupubliku rõõmuks maailma esireket Ashleigh Barty, kes alistas finaalis ukrainlanna Dajana Jastremska (WTA 24.) 6:2, 7:5.

Tund ja 27 minutit kestnud matšis kaotas Barty avaseti esimese geimi, kuid murdis siis Jastremska servi ja võitis kolm geimi järjest. Ukrainlanna suutis korra küll kaotusseisu ühele geimipunktile vähendada, ent maailma esireket võttis sellegipoolest kindla võidu.

Finaal teine sett osutus oluliselt tasavägisemaks, kui Jastremska tuli välja 0:2 kaotusseiust, asudes ise 3:2 juhtima. Võrdses vastasseisus suutis Barty oma paremuse maksma panna üheksanda geimi järel, kui tuli välja 4:5 kaotusseisust ning võitis 7:5.

Adelaide'i meeste turniiril alistas venelane Andrei Rublev (ATP 18.) finaalis Lõuna-Aafrika Vabariiki esindava Lloyd George Harrise (ATP 91.) 57 minutit kestnud matšis kindlalt 6:3, 6:0.

Finaalid peeti ka Hobartis ja Uus-Meremaal Aucklandis. Hobarti naiste WTA turniiri finaalis alistas Kasahstani esindav Jelena Rõbakina hiinlanna Zhang Shuai 7:6 (7), 6:3. Meeste ATP turniiril Aucklandis alistas prantslane Ugo Humbert kaasmaalase Benoit Paire'i 7:6 (2), 3:6, 7:6 (5).