Saaremaa Võrkpalliklubi uueks peatreeneriks saab kunagine EM-hõbe

Ioannis Kalmazidis
Ioannis Kalmazidis Autor/allikas: Erakogu

Saaremaa Võrkpalliklubi uueks peatreeneriks saab 51-aastane Kreeka-Rootsi kodakondsusega Ioannis Kalmazidis.

Ioannis (Jannis) Kalmazidis on Rootsis üles kasvanud ja mängijana (sidemängijana) esindanud koondist 150 korral. Mängijana on tema parimad tulemused 1988. aastal Seouli olümpiamängude seitsmes koht ja 1989. aastal Euroopa meistrivõistluste teine koht. Lisaks on ta mitmekordne Kreeka karika- ja meistrivõistluste võitja.

Treeneritööd alustas Kalmazidis 2007. aastal Thessaloniki Iraklise abitreenerina, tulles koheselt ka Kreeka meistriks. Kalmazidis sai esimest korda peatreeneriks 2010. aasta detsembris Olympiakose ridades, kus ta kevadel võitis koheselt ka Kreeka meistritiitli ja tunnistati Kreeka aasta treeneriks. Kreeka meistriks ja karikavõitjaks on ta tulnud ka Thessaloniki PAOK-i peatreenerina, kus ta on muuseas juhendanud ka Javier Jimenezt aastal, mil mängumees valiti Kreeka liiga kõige väärtuslikumaks mängijaks.

Samuti on Kalmazidis olnud neli aastat ka Kreeka naiste rahvuskoondise peatreener.

Kalmazidisel on IT-alane kõrgharidus ning nii Rootsis kui hiljem ka Kreekas on ta omandanud kõrgeima võimaliku treeneri kutsetunnistuse.

Kalmazidise tugevuseks treenerina peetaks väga head motiveerimisvõimet ja suhtlemisoskust. Samuti on tal väga head teadmised tänapäeva tippvõrkpallist.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: