Ivar Tänak: tore on olla maailmameistri isa!

Ivar Tänak
Ivar Tänak Autor/allikas: ERR

Ott Tänak ja Martin Järveoja krooniti Kataloonias esimeste eestlastena autoralli maailmameistriteks.

Viimast võistluspäeva kolmandalt kohalt alustanud Tänak-Järveoja kaotasid päeva kolme esimese katse järel teisel kohal olnud Dani Sordole 5,8 sekundit, aga eestlased võitsid punktikatse nii võimsalt, et lõpetasid ralli Thierry Neuville'i järel teisel kohal.

"Ega ei ole väga veel kõik kohale jõudnud, seedin veel seda asja. Suur töö on tehtud ja suur koorem on õlult langenud. Tore on olla maailmameistri isa!" õhkas Tänaku isa Ivar Tänak Kuku raadio saates "Piloot".

Ivar Tänak tunnistas, et viimast katset jälgisid nad perega WRC+ pealt, kuna ta poleks ilmselt suutnud finišialas olles vastu pidada. "WRC+-ist oli seda väga äge jälgida ja olime Otil vastas siin ajakirjanike alas," rääkis ta.

"Pulss oli täna väga palju. See viimane katse oli minu jaoks päris keeruline, tahtsin seda täiesti üksi vaadata. Tundsin, et süda peksis ikka väga kõvasti," avaldas ta. "Vaadates neid split'te, mis sealt algul kohe tulema hakkasid… tundes Otti, ma teadsin, et sealt midagi sellist tuleb ja ta kindlasti ei jäta midagi juhuse hooleks, aga et ta nii kõvasti surus, selle kohta ütles ta ise ka, et poleks lootnud, et sealt nii palju aega tuleb. Väga pingeline oli see lõpp."

Isa rääkis, et võistlustel olles suhtleb ta Otiga väga vähe. "Võistluste ajal lihtsalt olen õhtuti service'is, aga nad arutavad oma väikese tiimiga oma asju. Võib-olla on see ka tema edu võti, et meie kui vanemad või isa ei ole sekkunud tema asjadesse, kui ta konkreetselt ei ole midagi palunud. Oleme lasknud tal oma tööd teha, pigem ei sekku," arutles isa.

Punktikatselt finišisse jõudes ütles Tänak intervjuud andes, et ema ütles talle eelmisel õhtul, et kui Ott midagi tahab, siis ta selle ka saab ja ta pidi selle täide viima. "Ema rääkis temaga, jah. Ta oli eile (laupäeval – toim) natuke ebakindel endas, arvas, et Neuville võtab selle powerstage'i võidu. Ema ütles, et miks sa nii arvad, ei võta – Ott, kui sa oled elus midagi tahtnud, siis sa oled selle ka saavutanud. Ema ütles, et mõtle sellele ja nii läheb," rääkis Ivar Tänak pisaraid tagasi hoides.

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: