Robert Täht: tundub, nagu võrkpallijumal ei soosi meid sellel turniiril

Tšehhile 0:3 kaotanud Eesti võrkpallikoondise liikmed Robert Täht ja Renee Teppan kinnitavad, et andsid endast võitmiseks kõik, kuid midagi jääb ikka puudu. Võib-olla enesekindlusest, mis eilse Montenegro vastu kaotatud mängu järel värisema lõi.

"Ilmselt põhitegijad me pole nagu näha. Tuleb tunnistada, et ei suuda meeskonda sel turniiril aidata erinevatel põhjustel nii nagu tahaks või oskaks. Masendav, järjekordne kaotus ja null punkti tabelis. Mis siin ikka öelda," kommenteeris Renee Teppan intervjuus ERR-ile.

Robert Täht lisas: "Me ei saanud ühte geimivõitu kätte, mida meil vaja oli, et see mäng meie kasuks pöörata. Ma olen täiesti kindel, et see kolmas geim, mis mul lüüa oli, oleks selle ära löönud, oleks see mäng läinud viiendasse geimi ja ma oleks oma enesekindluse tagasi saanud. Aga sellised asjad juhtuvad. Kõik challenge'id, mis vastased võtavad, on nende kasuks. Tundub nagu keegi võrkpallijumal ei ole see turniir meid soosinud. Selle taha pugeda ei taha. Panime Eesti meeskonnana kõik, mis meil sees oli, aga Tšehhi suutis ikka meid 3:0 alistada. Au neile."

Teppan leiab, et turniiri eel oli põhjust positiivsed olla ja ei tea, miks kolm kaotust on järjest tulnud: "Oli selge, et alustame treeningmänge raske füüsilise koormuse pealt. Kõik iseenesest sujus normaalselt. Esimene mäng Poolaga ka. Plati peal kõik oli okei. Mis eile juhtus ja täna otsa, seda ongi natuke raske seletada. Ma ei arva, et me oleme kehvas vormis. Eilne kaotus lõi meid natuke rivist välja ja krampi. Natuke liiga punnitame seal platsi peal. Lõppude lõpuks on tegu mänguga ja mängida tuleb ka lõbuga. Selge see, et peale seda oli eile pinge veel enam üleval - raske on seda asja nautida ja lõbusalt teha, aga noh, kaks mängu veel, mis seal ikka."

Täht usub, et geimilõpud on ka vaibis kinni. "Kui kõik asjad jooksevad seal algusest peale. Kui oleksime eile geimilõpud võitnud, oleksime täna samamoodi. Tšehhi tundis ennast kindlamalt, meie ebakindlamalt, sest kaotasime Montenegrole need geimilõpud. Eks ta paratamatult niimoodi on. Võrkpall on tänapäeval ühtlane sellisel tasemel, seal saabki otsustavaks, et parem meeskond ongi see, kes suudab geimilõppudes teha otsustavamaid liigutusi," ütles Täht.

Täht ei usu, et kuna suvel midagi tähtsat pole võitnud, siis on meeskonnal enesekindlust vähem. "Pigem vastupidi, andis head viha. Aga mida meil praegu pole, on hea voolavus, mille najal oleme eelnevatel aastatel sõitnud. Jube kangutamine on platsil," jätkas Täht.

"Meil on kaks mängu veel ees. Fännid on piletid ostnud, kuigi ma usun, et paljud võib-olla tahaksid need maha müüa. Aga siiralt tänulik ja loodetavasti nad ikkagi tulevad Amsterdami. Üritame neile midagi positiivset pakkuda ja endale. Jumal teab, võib-olla oleme viimast korda nende meestega koos väljakul. See on väga tõenäoline. Igal juhul tuleb nautida ja südamega mängida. Täna võin öelda käsi südamel, et panin endast 120 protsenti välja. Usun, et kõik mehed saavad seda väita, aga lihtsalt Tšehhi oli täna natuke parem meeskond."

"Eelnevad EM-id olid 16 meeskonda ka. Need kaks meeskonda olid meie grupis kõige hammustatavamad, aga enam ei ole vahet, nüüd on kõige olulisem see, kuidas ise mängima," ütles Täht. "Kui saime väikese positiivse noodi grupi selgelt kõige tugevama vastu, siis ülejäänud täiesti teises otsas. Ega me väga EM-idel ju säranud ei ole, aga võiks siit nüüd edaspidi midagi positiivset näppude vahele saada. Kaks mängu on veel ees."

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: