Cretu: meie blokikaitse oli kahes esimeses geimis katastroofiline

Eesti meeste võrkpallikoondis jätkas EM-finaalturniiri tujutu mängu ja tasuks saadud 0:3 (23, 28, 23) kaotusega tiitlivõistluste debütandi Montenegro vastu. Peatreener Gheorghe Cretu sõnul võis üheks süüdlaseks olla favoriidikoorem.

Suur šokk publikule, kas ka teile?

On selge, et me ei oodanud sellist tulemust, aga ootasime rasket mängu. Oleks võinud 3:0 olla meie kasuks, aga nad hoidsid tähtsatel hetkedel meist rohkem pea külmana. Meie blokikaitse oli kahes esimeses geimis katastroofiline.

Tegite palju servivigu. Kas asi oli pinges?

Kindlasti on sees pinget ka. Tead, et mängid vastasega, keda sa pead võitma. Mind ärritab see, et me ei suutnud järjepidevust hoida. Eriti siis, kui teeme mitu viga järjest, see moment on läinud ja seda ei saa enam uuesti muuta. Ei ole normaalne, et ma pean pärast kolme-nelja eksimust võtma mõtlemisaja, et öelda, et lööge pall joonte sisse. Kahtlemata tunned seda survet mõnel hetkel, aga meil on head servijad ja peame seda ära kasutama.

Mida tuleb muuta, et pühapäeval Tšehhi vastu vaimselt paremas seisus olla?

Esmalt peame tegema neid asju, mida ette valmistasime. Siis peame vastases tekitama tunnet, et oleme kauem valmis punkti nimel mängima. See tekitab ka vastasele rohkem stressi. Meil oli hetki, kus lasime lihtsalt pallidel maha kukkuda. On loomulik, et selliste lihtsate punktide järel proovib vastane uuesti servil riskeerida. Pinge kasvab. Ütlen seda, et peame targalt mängima, nii, nagu tegime ka eile. Ütlen mängijatele, et nad peavad olema kannatlikud, ei ole vaja kohe punkti järele minna. Täna oli selge, et meil ei olnud pallivahetustel kannatust; ka pärast head vastuvõttu tahtsime kohe jõuga punkti saada.

Toimetaja: Anders Nõmm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: