Autospordiajakirjanik: kõvad lahingud on veel ees!

Türgi MM-ralli viimase päeva eel käis ETV spordisaate stuudios rääkima autospordiajakirjanik Rein Luik, kelle sõnul on maailmameistritiitli nimel tulemas veel kõvad lahingud. Pühapäevane punktikatse saab Ott Tänakul aga olema raske.

Türgi ralli eel räägiti väga palju keerulistest oludest. Kas see, mis juhtus Tänaku auto elektroonikasüsteemiga, seda saab liigitada Türgi spetsiifika alla?

Seda on raske öelda praegusel hetkel. Isegi tiim ei oska seda hetkel öelda, mis selle niiöelda elektroonika kontrollplokiga või mootori juhtajuga, nagu eesti keeles ütleme, juhtuda võis. Aga tegemist on arvutiga ja mingisugune arvutisüsteemirike seal oli.

Põhimõtteliselt Neuville'il läheb ju ka halvasti ja tema väga palju rasvaseid punkte juurde ei saa. Küll aga Ogier võib võtta maksimumi. Mida Tänakul homme püüda on?

Ega tal muud ei ole püüda kui punktikatse punkte. Homme läheb ta uuesti starti ja esimesed kolm katset, mis on, seal ta püüab rehve säästa nii palju kui võimalik ja rahulikult sõita ja võtta punktikatses maksimum. Aga ega see kerge ei saa olema.

Punktikatsel nüüd sõita praegustes oludes, on see Tänaku stardipositsiooniga mugav või mitte?

Ei ole. See ongi kahtlane, kui palju ta punkte sealt suudab hankida, sest ta peab väga eesotsast startima.

Mida teevad Ogier ja Neuville homme punktikatsel? Ogier on suhteliselt kindlalt ralli võidu poole liikumas ja Neuville'il väga palju tõusmise võimalusi ei ole.

Ja, homme on tegelikult kogu esikaheksat vaadates seis nii, et seal pole kellelgi palju püüda. Mikkelsen ja Suninen heitlevad kolmanda ja neljanda koha pärast, neil on ainult kümnesekundiline vahe, nemad võib-olla võitlevad homme kolmanda koha pärast. Neuville võib minna maksimumi peale ja ogier on tark sõitja, küll ta sõidab nii optimaalselt, et ta lisapunkte sealt nopib, aga oma võitu ta ei ohusta.

Seda teemat ilmselt ei tule, et keegi hakkab kellelegi punkte kätte mängima meeskonnasiseselt, kui Ogier' liidrikoht välja jätta?

Ilmselt Lappi ei ürita, et ta nüüd kogemata Ogier'lt punkte ära ei võta, siis Lappi punktikatsel tõenäoliselt ei ürita punkte hankida. Mikkelsen, Sordo võivad samamoodi teha, et väga ei ürita, aga samas nad peavad oma kohta jälgima, eriti Mikkelsen.

Olime juba harjunud, et tiitel on juba peaaegu kodus. Kas nüüd hakkame ümber harjuma?

Tuleb hakata jah. See võitlus läheb edasi. Kolm etappi on ees. Kui tänane punktiseis säilib ja homme mõned punktid Ogier ja Neuville nopivad, siis Ogier jääb maha seal võib-olla 10-13 punktiga, Neuville natuke rohkem. Need lahingud on kõvad veel ees.

Toimetaja: Liisi Alamaa

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: