Urmo Aava: Tänak ja Järveoja soovivad väga Rally Estonial osaleda

Foto: Karli Saul/Scanpix

Tänavusel Rally Estonial osalevad kõik MM-sarjas kaasa löövad tiimid. Kolmapäeval tuli avalikuks, et kaasa löövad ka Ott Tänak ja Martin Järveoja (Toyota).

Rally Estonia peakorraldaja Urmo Aava sõnul Tänaku kõrgenenud staatus rallimaailmas tema kutsumise üksikasju ei muuda. "Ongi küsimus selles, et tegelikult on väga palju detaile, mida tuleb kokku leppida," sõnas ta intervjuus Vikerraadiole.

"See oleneb tiimi enda asjade planeerimisest, palju neil on keresid, autosid, mootoreid, kuidas neil on puhkused planeeritud - miljon väikest detaili peab sobima. Vahel sellised väikesed detailid venitavad paratamatult suuri otsuseid edasi."

Äärmiselt oluline on, et nii Tänak kui ka Järveoja soovivad ise väga kodusest jõuproovist osa võtta. "Nii Oti kui ka Martini poole pealt oli väga tugev soov ja muidu see poleks ka tegelikult sündinud. Tiimi-siseselt Ott ja Martin ja kogu Eesti pool väga tugevalt vedas seda projekti ning ilmselt pidi Soome ja Jaapani poolel seda kaitsma ja sellele kaasa aitama."

Lisaks Tänakule sõidavad tänavu Lõuna-Eesti teedel ka Elfyn Evans (M-Sport Ford), Esapekka Lappi (Citroen), Andreas Mikkelsen (Hyundai) ja Craig Breen (Hyundai). "Seni, kuni me ei ole ametlik MM-etapp, ei saa kedagi kohustada kuskil osalema. Ka promootor ei saa. Lõpuks on kõik meetmed pehmed ja peavad sündima koostöös."

"Kui koostöö toimib, siis see sünnib," jätkas Aava. "Me tegime kõik omalt poolt, ka promootor ja tiimid - tundub, et see koostöö on väga hästi toiminud. Tänu sellele, et kõikidel osapooltel on see soov ja eesmärk, on see täna paberil õnnestunud."

Sel aastal on Rally Estonia ametlik WRC promotsiooniralli ehk rallimaailmas senisest oluliselt kõrgema staatusega, mis teeb töö mõnevõrra lihtsamaks.

"Kes on jälginud muid uudiseid, siis WRC autod on hakanud erinevatel kohalikel võistlustel osalema ja mingid tiimid on olnud natuke selle vastu, siis tänu sellele, et meil on WRC promotsiooniralli, siis on meil õigus asju avalikult, loogiliselt ja koostöös rahvusvahelise autospordiliidu ja promootoriga," ütles Aava. "Me saame seda teha väga suure meediakära saatel, ta on õige asi ja osa suurest WRC pildist."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: