Tänavusel Rally Estonial näeb osalemas Dakari maratonralli masinat

Benedikt Vanagas
Benedikt Vanagas Autor/allikas: Marian Chytka

Shell Helix Rally Estonial, mis sõidetakse 12.-14. juulil Lõuna-Eestis, saab näha eksklusiivset vaatepilti. Ametliku WRC promotsiooniralli nullauto on Dakari maratonralli Toyota Hilux ja selle roolis on tänavu Baltikumi parima Dakari tulemuse autode klassis välja sõitnud Benediktas Vanagas. Ühtlasi on Shell Helix Rally Estonia esimene ralli Eestis, kus selline auto katsetel sõidab.

Benediktas Vanagas tuli tänavusel Dakari rallil autode arvestuses koos Sebastian Rozwadowskiga 11. kohale. Nende Toyota Hilux on spetsiaalselt Dakari jaoks ette valmistatud Toyota Gazoo Racing South Africa poolt. 1950 kilogrammist neljaveolist autot veab edasi Lexuse viieliitrine V8 mootor, millel hobujõude 360 ja tippkiirus 190 km/h.

Leedulane Benediktas Vanagas on varasemalt Rally Estonial osalenud erinevate autodega, kuid sellel korral on tal ka vastutusrikas kohtuniku roll. Nimelt jälgivad võistlusautode ees startivad null- ja ohutusautod nii ralli turvalisust kui ka kohtunike tööd.

"Tänavune Rally Estonia pakub mulle kahte esmakogemust minu kahekümne aastase karjääri jooksul. Esiteks läbida ralli nullauto roolis, mis on väga vastutusrikas töö just ohutuse seisukohast. Teiseks, ma pole varem osalenud tavarallil Dakari autoga. Publikule on see aga parim võimalus näha parima Baltikumi tulemuse Dakari saavutanud Toyota Gazoo Racing Hilux'it võistlusolukorras kiiruskatsetel," kommenteeris General Financing team Pitlane sõitja Vanagas.

"Benediktas Vanagasega on meil olnud varasemate aastatega palju positiivseid kogemusi. Tema tuntus on Leedus suur ja usun, et läbi selle tuleb talle Eestisse ka palju Leedu fänne raja äärde kaasa elama. Mul on heameel, et saame pakkuda publikule veel ühe maiuspala, sest sellised autod Eestisse väga tihti ei satu. Teades Benediktase pühendumist, usun et ta suhtub oma kohtuniku töösse nullauto roolis samamoodi nagu kõikidesse asjadesse, mida ta teeb," lisas Rally Estonia direktor Urmo Aava.

Shell Helix Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on FIA European Rally Trophy ning Eesti ja Läti meistrivõistluste etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli. 

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: