Esapekka Lappi stardib Rally Estonial

Esapekka Lappi - Janne Ferm
Esapekka Lappi - Janne Ferm Autor/allikas: AFP/Scanpix

Sellel aastal Citroën Total WRT meeskonna ridades autoralli MM-sarjas sõitvad Esapekka Lappi ja Janne Ferm tulevad 12.-14. juulil toimuva Shell Helix Rally Estonia starti Citroën C3 WRC autoga.

Tegu on esimese tehasemeeskonnaga, kes on andnud teada oma osalemisest tänavu esimest korda korraldataval WRC promotsioonirallil. Lappi ja Ferm on kindlasti Soome MM-ralli oludele sarnastes tingimustes kiired ja Citroën C3 WRC võistlusauto näitas juba eelmisel aastal Lõuna-Eestis sõidetud katsetel head kiirust.

Rally Estonia ja selle katsed on Lappile ja Fermile tuttavad, kuna nad startisid Rally Estonial 2014. aastal S2000 autoga ja saavutasid viienda koha. Alates sellest hooajast sõidavad nad WRC sarjas Citroën Total WRT meeskonnas ja hetkel on nad autoralli maailmameistrivõistlustel kaheksandal kohal. Selle aasta parim tulemus on Rootsi MM-ralli teine koht.

Esapekka Lappi: "Ettevalmistus Soome MM-ralli jaoks on meile oluline ja osalemine Rally Estonial annab sellele tublisti lisaväärtust. Rally Estonia katsed on kohati sarnased Jyväskylä ümbruse teedele ja Eesti rallifännid on meid alati soojalt vastu võtnud, seega ootame juba suure huviga starti Rally Estonial."

Pierre Budar, Citroën Racing juht: "Eelmisel aastal saime Eestis väga sooja vastuvõtu ja usun, et Soome MM-rallil saadud teine koht oli suuresti tänu osalemisele Rally Estonial, kus saime autot väga sarnastes oludes testida. Sel aastal on Esapekka osas samad eesmärgid, et ta saaks enne oma kodurallit hea tunde ja samuti on meie eesmärk koguda vajaliku infot ka Sebastieni (Ogier') auto ettevalmistamiseks Soome MM-rallil."

Esapekka Lappi ja Janne Fermi ning Citroën Total WRT meeskonna startimine Shell Helix Rally Estonial on oluline ka Citroëni Baltikumi maaletooja, Veho Eesti AS jaoks.

Mihkel Vaks, Citroëni Baltikumi maaletooja Veho Eesti AS juhatuse liige: "Meil on taaskord hea meel tervitada Citroëni tehasetiimi Eesti ralliradadel. Koostöös ralli korraldustiimi ja teiste sõiduautode maaletoojatega panustame kõik ühiselt sellesse, et Eesti oleks soositud sihtkoht WRC promotsiooniralli läbiviimiseks. Tehasetiimide jätkuv entusiasm on aga märk sellest, et võime kunagi saada au osaliseks võõrustada juba päris WRC maailmameistrivõistluste etappi."

Shell Helix Rally Estonia direktori, Urmo Aava sõnul on neil Citroëni meeskonnaga pikem koostöö ja see, et Prantsuse meeskond on taas stardis, on märk usaldusest.

Urmo Aava, Shell Helix Rally Estonia direktor: "Citroën on Rally Estonial kolmandat korda ja nende senine tagasiside on olnud edasiviiv. Esapekka Lappi ja Janne Ferm on Eesti rallifännide seas väga populaarsed ja usun, et neile tuleb kaasaelajaid ka Soomest. Nii nagu koostöö Citroëni meeskonnaga on ka koostöö Citroëni maaletooja Veho Eesti AS-iga olnud meil väga hea ja ka sellel korral on nende roll meeskonna stardi juures suur."

Rally Estonia 2019 sõidetakse 12.-14. juulil Tartu, Otepää, Elva, Kanepi ja Kambja teedel ning see on Eesti ja Läti meistrivõistluste, FIA European Rally Cup etapp ja WRC ametlik promotsiooniralli.

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: