90. korda peetud ümber Viljandi järve jooksul võidutses Mukunga ({{contentCtrl.commentsTotal}})

{{1556699160000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

90. ümber Viljandi järve jooksu võitis neljandat aastat järjest Keenia jooksja Ibrahim Mukunga Wachira. Tema võiduaeg 36.51 on sekundi võrra kiirem kui aasta tagasi.

Mukunga sattus veebruaris kodumaal liiklusõnnetusse ja teatas seejärel oma sotsiaalmeediakontol, et kevadel Eestis ei võistle. Vahepeal on mees aga jõudsalt paranenud ning ta otsustas Viljandis startida ja suutis koguni võidu võtta.

Mukunga järel lõpetas teisena Roman Fosti, kaotades 14 sekundiga ning kolmas oli Ilja Nikolajev, kaotades 16 sekundiga.

Jooksu esimesel poolel püüdis just Nikolajev pakkuda Keenia mehele konkurentsi ning jooksu viiendal kilomeetril olevasse vaheajapunkti Orika sillal jõudsid Mukunga ja Nikolajev koos. Sekundilise eduga võttis vahefiniši võidu Mukunga. Koos Mukunga ja Nikolajeviga jõudis Orikale ka Tiidrek Nurme, kes aga seejärel jättis üsna peatselt jooksu pooleli.

Järve vastaskaldal olevatel põldudel hakkas Mukunga konkurendilt eest ära libisema ning samal ajal jõudis Fosti Nikolajevile järele. Võit läks 14-sekundilise eduga Keeniasse, Fosti edestas aga kahe sekundiga Ilja Nikolajevit. Parima viljandlase tiitli jooksis välja ajaga 40.39 kaheksanda koha saanud Ülari Kais.

Naistest sai võidu esimest korda järvejooksul osalenud Liina Tšernov, kes lõpetas ajaga 43.05 ja oli kokkuvõttes 26. kohal. Teise koha saavutas jooksu mõne aasta tagune võitja Liina Luik, kes lõpetas ajaga 43.56 ja oli üldarvestuses 35. kohal. Naiste kolmanda koha sai Olga Andrejeva 44.45. Selle aasta jooksust jäi kõrvale eelmise aasta võitja, 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.

Eestist välja on ümber Viljandi järve jooksu võit läinud kaheksal korral, kolmel korral Lätti ja ühel korral Venemaale ja neli korda Keeniasse. Mukungal on nüüd Viljandi järvejooksult kirjas neli võitu ja üks teine koht.

Tänavune jooks peeti väga kuivades tingimustes ja sooja ilmaga. Ka tuul puhus jooksjatele üldiselt soodsas suunas, sest järve vastaskalda lagedatel väljadel puhus tuul jooksjatel selja tagant.

Ümber Viljandi järve jooksu stardiprotokolli järgi startis 1. mail jooksule ja kepikõnnile ligi 3700 meest ja naist. Jooksule läks 3112 ning kepikõnnile 550 osalejat. Teisipäevasl lastejooksul osales 939 last, mis on samuti uus osalejate rekord. Teatejooksust võttis osa 180 jooksjat. Seega oli kahel päeval jooksmas või kõndimas kokku 4781 osalejat, mida on 40 võrra enam kui aasta tagasi.

Osaluskordade rekordi viis uutesse kõrgustesse Benno Viirandi, kes 85-aastasena lõpetas ümber Viljandi järve jooksu 61. korda. Viirandi läbis distantsi ajaga 2.01.43.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: