14-aastane tüdruk asub Viljandi järvejooksule võitu kaitsma

Suurjooks ümber Viljandi järve
Suurjooks ümber Viljandi järve Autor/allikas: Mati Jürisson

Kevadel liiklusõnnetusse sattunud eelmise aasta ümber Viljandi järve jooksu üldvõitja Ibrahim Mukunga mullust võitu kaitsma ei tule, küll teatas korraldajatele oma startimisest eelmise aasta naiste parim, 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda.

Eelmise nädala lõpuks pani end 1. mail startivale ümber Viljandi järve jooksule kirja üle 3200 jooksja ja kepikõndija. "Jooksjate üldarv teeb meile rõõmu nagu varasematelgi aastatel," kinnitas ümber Viljandi järve jooksu peakorraldaja Mati Jürisson. "Praegune registreerimise tempo annab alust loota, et jooksjad ja kepikõndijaid tuleb nagu mullugi 4000 lähedale."

"Eesti tippjooksjad otsustavad enamasti startimise aprilli viimase nädala jooksul," jätkas Jürisson. Näiteks aasta tagasi registreerisid teise ja kolmandana lõpetanud olümpiakogemusega jooksjad Kaur Kivistik ja Tiidrek Nurme end jooksule aprilli viimastel päevadel.

Esmaspäeval andis korraldajatele oma osalemisest teada aga 14-aastane Luna-Aleksandra Lagoda, kellest sai mullu läbi ajaloo kõige noorem naiste arvestuse võitja. Toona 13-aastane tüdruk sai kokkuvõttes kõrge 52. koha.

Tänavune kevad on kuivatanud jooksutrassil tavaliselt üsna porised olnud kohad ning ilmaprognoosile tuginedes võib arvata, et 1. mail ootab jooksjaid ees kuiv ja kiire rada.

Ümber Viljandi järve jooksu üritused saavad alguse 30. aprillil kell 17 Viljandi staadionil, kui algavad lastejooksud. Samal õhtul peetakse ka teatejooks ümber järve, kus saavad osaleda koolide ja ettevõtete kümneliikmelised võistkonnad.
Suurjooks ümber Viljandi järve stardib tavapäraselt 1. mail kell 12 Viljandi staadionil ning kümme minutit hiljem alustavad ka kepikõndijad.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: