Kruuda: vihm teeb ralli reedese päeva eriti keeruliseks

Argentina ralli avapäev tõotab tavapärasest tulla teistsugune. Argentinas on olnud sel nädalal väga vihmane, teed on pehmed, jõed on vett täis. Ralliteemadel käis ETV spordisaates rääkimas ralliekspert Gustav Kruuda.

Kui palju ilmastikutingimused avapäeva mõjutavad?

See vihm on teinud ralli reedese päeva eriti keeruliseks. Nagu Ott Tänak ise ütles ühes intervjuus, siis siis see on ellujäämispäev. Nii palju on ettearvamatuid asju, mis võib tänu vihmale tulla. Rajaga tutvumise ajal, kus nad panid legendi kirja, olid kuivad tingimused ja kõik need märkmed kurvidest ja asjadest, kas on mudane, libe, need on nüüd legendist puudu ja need tuleb reede hommikul üles otsida. Seepärast on Thierry Neuville'il veidi hirmus esimesena minna. Meie poisid saavad minna juba kellegi jäljes. See on lihtsam. Pidurdusmaad ja kõik asjad on selle järgi lihtsam kalkuleerida.

Eelmisel aastal suutsid Ott Tänak ja Martin Järveoja selle ralli võita. Mida sellistes tingimustes avapäeval see kolmas stardipositsioon tähendab?

See on nagu kuldne kesktee. Kui vihma tuleb maha, siis eespool on ikkagi parem startida. Täna nägime, kuidas teised tiirud olid kohe aeglasemad ja Andreas Mikkelsen tuli seal täiesti viimase autona ja ütles, et oli väga keeruline juba. Kolmandana on väga okei minna.

Hea on see, et Ott on näidanud ennast ajaloos kehvades tingimustes väga hea sõitjana.

Jah, Argentinas mängib väga suurt rolli pühapäevastes katsetes udu ja mõnel hommikusel katsel ka. Oleme ajaloos näinud, et Ott on väga hea sõitja seal, kus on rasked tingimused, kus on vähe näha. Kui on udu ja tolm, siis tema on põhiline, kes võtab konkurentidelt aja tagasi. Kohe tuleb meelde enda näitelt 2016. aasta Saaremaa ralli, kus oli ka väga kuiv ja palju tolmu ning Ott sõitis Toyota Starletiga kolmanda koha välja.

Tähendab see avapäeval ka suuri vahesid?

Jah, võivad tekkida natuke suuremad vahed. Võivad tekkida mõned spinnid, mõned rehvipurunemised, mis liigutavad mõned mehes kohe võistluselt välja ja ma arvan, et me võime näha ka paari väljasõitu, kuna reedesed tingimused on äärmiselt keerulised.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: