Ajaloolise võidu saanud Žalgiris pääses Euroliiga play-off'i ({{commentsTotal}})

Kaunase Žalgiris sai võõrsil jagu Madridi Realist
Kaunase Žalgiris sai võõrsil jagu Madridi Realist Autor/allikas: EFE/Scanpix

Korvpalli Euroliigas alistas Kaunase Žalgiris võõrsil Madridi Reali tulemusega 93:86 ja kindlustas koha play-off'is.

Kui avaveerandi lõpus juhtis Madridi Real vastaseid 27:25, siis teisel mänguajal visatud kümme punkti Kaunase Žalgirise 21 vastu jättis kodumeeskonna poolajapausiks 37:46 kaotusseisu. Madridi Real tuli teisel poolajal küll Leedu klubile lähemale, kuid mööduda enam ei õnnestunudki. Lõpuvileks seisis tablool skoor 93:86 Kaunase Žalgirise kasuks.

Kaunase klubi parim mängija oli 27 punktiga Brandon Davies. Kümme punkti lisas meeskonnale Antanas Kavaliauskas. Reali resultatiivseim oli Walter Tavares 22 punktiga. Viimati suutis Žalgiris Hispaania hiiu võõrsil alistada hooajal 1999/2000, viimasest 16 omavahelisest mängust oli Real võitnud 15.

Ühtlasi kindlustas Euroliiga põhihooaja viimased kuus mängu võitnud Žalgiris 15 võidu ja 15 kaotusega kaheksanda koha ning läheb play-off'i avaringis vastamisi Istanbuli Fenerbahcega. Madridi Real on kolmas 24 võidu ja kuue kaotusega.

Teistes kohtumistes alistas Moskva CSKA kodus Baskonia 82:78, Anadolu Efes sai jagu Milano Olimpiast 101:95 ja Panathinaikos võitis Buducnosti 87:67.