VIDEO | Fernandeze hullumeelne kaugvise tõi Realile Euroliigas võidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Rudy Fernandez
Rudy Fernandez Autor/allikas: ZUMAPRESS.com/Scanpix

Korvpalli Euroliigas pidi Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria tunnistama Tel Avivi Maccabi 55:90 paremust, Madridi suurklubi Real sai aga Rudy Fernandeze lõpusekundi kaugviskest Panathinaikose vastu ühepunktilise võidu.

Gran Canaria suutis avaveerandil visata vaid üheksa punkti ja oli poolajaks juba 18 punktiga taga, pärast tasavägist kolmandat veerandit kaotati otsustav neljandik 10:26. Vene arvele kogunes 15 minutiga kaks punkti, üks lauapall ja üks pallikaotus. Gran Canaria eest jõudis kahekohalise punktisummani vaid 11 silma toonud DJ Strawberry.

Madridi Real oli viis minutit enne mängu lõppu võõrsil Ateena Panathinaikose vastu 60:71 kaotusseisus, ent hakkas siis oma põhimängijate toel mängu tagasi ronima. 74:73 võidu tõi neile koos lõpusireeniga tabanud Rudy Fernandeze hullumeelne kaugvise.

14. kohal oleval Gran Canarial on kaheksa võitu ja 21 kaotust, Maccabi saldoks on 14-15, millega ollakse praegu esimeseks play-off'i ukse taha jäävaks meeskonnaks. Madridi Real (22-7) on kolmandal ja Panathinaikos (15-14) seitsmendal kohal.