Võitmatu šotlanna sai kodupubliku ees hakkama teise kuldse duubliga ({{commentsTotal}})

{{1551644700000 | amCalendar}}
Laura Muir
Laura Muir Autor/allikas: AP/Scanpix

Kergejõustiku Euroopa sisemeistrivõistlustel Glasgow's võitis naiste 1500 meetri jooksu šotlanna Laura Muir.

Muir ületas finišijoone ajaga 4.05,92 ja edestas hõbemedali võitnud Poola jooksjat Sofia Ennaouid pea kolme ja poole sekundiga. Muir võitis sise-EM-idelt juba neljanda järjestikuse kuldmedali - Glasgow's võidutses ta ka 3000 meetri jooksus ning kuldse duubliga hiilgas ta ka kahe aasta eest Belgradis.

Meeste samal distantsil asus laupäeval 3000 meetri jooksu võitnud 18-aastane norralane Jakob Ingebrigtsen jooksu viimasel neljandikul juhtima, Marcin Lewandowski möödus temast enne viimast ringi ja kogenud poolaka lõpuspurdile polnud Ingebrigtsenil midagi vastu panna. Lewandowski ületas finišijoone ajaga 3.42,85 ja Ingebritsenile märgiti protokolli 3.43,23.

4x400 meetri teatejooksudes saatis meeste distantsil edu Belgiat, kes edestas kolme Borlee venna juhtimisel Hispaaniat. Naiste jooksus jäi Suurbritannia Poola järel teiseks.