FOTOD | Kalev/Cramo alistas suurelt Ogre, TÜ võitis viimase sekundi viskest ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Eesti-Läti korvpalliliigas alistas BC Kalev/Cramo koduväljakul BK Ogre tulemusega 118:92. Tartu Ülikool alistas aga äärmiselt põneva lõpplahendusega mängus Tallinna Kalev/TLÜ tulemusega 84:82.

Kalev/Cramo asus mängu kohe avaveerandil dikteerima ning läks teisele mänguajale 34:21 eduseisust. Poolajapausiks vähendasid külalised vahe kolmele punktile ning kolmandale veerandile läksid meeskonnad vastu seisult 57:54. Eelviimasel mänguajal viskas Kalev/Cramo 32 punkti vastase 19 vastu ning otsustavat neljandiku eel olid tablool numbrid 89:73. Vastased enam Kalev/Cramole lähemale ei jõudnudki ning lõpuks võitis kodumeeskond tulemusega 118:92.

Kalev/cramo resultatiivseim oli 18 punktiga Tony Wroten, kes andis lisaks 15 resultatiivset söötu. Reggie Lynch lisas meeskonna arvele 16 punkti ning võttis seitse lauapalli, Branko Mirkovic aga 15 silma ja andis neli resultatiivset söötu. Vastaste parimad olid 16 punktiga Janis Poznaks ja Rinalds Sirsnins.

Päeva teises kohtumises alistas Tartu Ülikool äärmiselt põneva lõpplahendusega mängus Tallinna Kalev/TLÜ tulemusega 84:82.

Tallinna Kalev/TLÜ juhtis avaveerandi järel 29:20, kuid poolajapausiks oli nende vahe kahanenud neljale punktile, 50:46. Otsustava veerandi eel vähendas Tartu Ülikool kodumeeskonnaga vahet veel kahe punkti võrra seisule 65:67. Kaheksa sekundit enne kohtumise lõppu ei suutnud kodumeeskond mängu enda kasuks pöörata ning nii võttis võidu hoopis Tartu Ülikool Kregor Hermeti viimase sekundi tabamusest.

Arnas Velicka viskas Tartu eest 27 punkti, kogus kaheksa lauapalli ja andis üheksa korvisöötu. Kregor Hermet lisas 21 silma ja vis lauapalli, Julius Kazakauskas tõi 16 ning Tautvydas Šlezas 12 punkti.

Karl-Johan Lips oli Kalev/TLÜ parim 17 punkti ja kaheksa lauapalliga. Damarcus Jamaal Harrisoni nimele jäi 15 silma ning võrdselt 12 punkti lisasid Mario Paiste ja Taylor Stafford.

Tabeliliider Riia VEF sai jagu võõrsil BK Liepajast 106:70.

Edetabelis on Kalev/Cramo kolmandal kohal, BK Ogre neljandal, Tallinna Kalev/TLÜ seitsmendal ja Tartu Ülikool kaheksandal kohal.