Vene ja Cran Canaria tunnistasid lisajal Milano Olimpia nappi paremust ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Korvpalli Euroliigas jäid Siim-Sander Vene ja Gran Canaria koduväljakul alla Milano Olimpiale lisaajal tulemusega 104:106.

Gran Canaria asus kohtumist avaveerandi järel ühe punktiga juhtima (28:27) ning suurendas poolajapausiks liidripositsiooni 46:39-le. Seitsmepunktiline edu sulas kolmandal veerandil, kui Milano Olimpia viskas 29 silma Gran Canaria 21 vastu. Otsustava neljandiku algul rebisid külalised kuue punktiga ette, kuid seejärel hakkas vahe uuesti vähenema. Kaks sekundit enne lõpuvile tabas Marcus Eriksson kaugviske, millega viigistas seisu 89:89-le ning kohtumine läks lisaajale. Liidripositsiooni haaras kohe Milano Olimpia ning vastaseid enam mööda ei lastudki. Erikssoni kaugvise kuus sekundit enne mängu lõppu sedapuhku enam ei tabanud.

Gran Canaria resultatiivseim oli 28 punkti visanud Eriksson. Siim-Sander Vene teenis 16 minutit ja 51 sekundit mänguaega, mille jooksul viskas kaheksa punkti. Kolmest kaugviskest tabas Vene ühe. Vastaste parim oli 24 punktiga Vladimir Micov.

Teistes kohtumistes alistas Moskva CSKA koduväljakul Makedoonia klubi Buducnosti tulemusega 99:69 ning Madridi Real sai jagu võõrsil Istanbuli Darussafakast 86:82. Panathinaikos võidutses tulemusega 88:75 koduseinte vahel Anadolu Efesi üle.

Euroliiga edetabelis jätkab esikohal Fenerbahce 18 võidu ja kolme kaotusega. Teisel kohal jätkab Madridi Real 17 võidu ja nelja kaotusega ning kolmandal kohal Moskva CSKA 16 võidu ja viie kaotusega. Gran Canaria jätkab kuue võidu ja 15 kaotusega 14. tabelireal.