Suure edu maha mänginud Siim-Sander Vene tiim kaotas tabeli viimasele ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: SIPA/Scanpix

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene klubil Gran Canarial ei lähe hästi Euroliigas ega ka koduses Hispaania meistrisarjas. Pühapäeval alistuti kodus tabeli viimasele Gipuzkoale 85:90 (27:21, 23:13, 22:28, 13:28).

Gran Canaria jaoks algas kohtumine siiski hästi, sest esimene veerandaeg võideti kuue punktiga ja teisel perioodil hoiti pidevalt enam kui kümnepunktist edu. Poolajaks särasid tablool arvud 50:34.

Kolmandal perioodil oli meeskond lähedal edu kasvatamisele paarikümnele silmale, aga perioodi lõpus hakkas Gipuzkoa lähemale tulema ja viimasel veerandajal püüti Gran Canaria mitme spurdi toel kinni. Otsustavaid minuteid mängis edukamalt juba külalisvõistkond.

Vene viibis väljakul üheksa minutit, aga skoori ei teinud (kahesed 0/1) ja haaras ühe lauapalli. Gran Canaria resultatiivseim oli 20 punktiga Xavi Rabaseda. Võitjatele tõi 20 silma Blagota Sekulic.

Gran Canaria on nüüd Hispaania kõrgliigas võitnud 20 mängust kuus ja asub 18 meeskonna konkurentsis 16. kohal. Tahapoole jäävad üksnes väljalangemistsoonis asuvad Murcia (5-15) ja Gipuzkoa (4-16).

Hispaania liigat juhib Barcelona (17-3), kellele järgnevad Madridi Real (15-5) ja Baskonia (14-6).