Venelt kümme punkti, aga Gran Canaria kaotas taas ({{commentsTotal}})

Siim-Sander Vene
Siim-Sander Vene Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Eesti korvpallikoondislase Siim-Sander Vene koduklubi Gran Canaria kaotas Hispaania kõrgliigas võõrsil Badalona Joventutile 75:88 (20:19, 19:17, 14:26, 22:26).

Esimene poolaeg möödus tasavägiselt, aga kolmandal veerandajal haaras Badalona ohjad, tehes 15:0 spurdi ja minnes juhtima 11 punktiga (56:45).

Viimasel veerandil jõudis Gran Canaria paar korda kahe punkti kaugusele (68:66 ja 70:68), aga siis läks kodumeeskond taas oma teed ja võitis lõpuks 13 silmaga.

Vene viibis platsil 20 minutit ja viskas kümme punkti (kahesed 2/4, kolmesed 2/5), võttis ühe lauapalli ja jagas kaks resultatiivset söötu.

Eestlane oli Gran Canaria paremuselt teine mees. Resultatiivseim oli 11 punktiga Albert Oliver. Võitjatele tõi argentiinlane Nicolas Laprovittola lausa 40 silma.

Gran Canaria jätkab kuue võidu ja 12 kaotusega, mis annab 18 meeskonna konkurentsis 13. positsiooni. Badalona on 11 võidu ja seitsme kaotusega seitsmes.

Järgmisena kohtub Gran Canaria reedel, 1. veebruaril kodus Eurooliiga kohtumises Pireuse Olympiakosega. Kaks päeva hiljem võõrustatakse koduses liigas Baskoniat.