Tassi karjääri parim esitus aitas Saint Mary'si võiduni ({{commentsTotal}})

Matthias Tass
Matthias Tass Autor/allikas: AFP/Scanpix

Eesti aja järgi pühapäeva öösel ja varahommikul käisid USA üliõpilasliigas NCAA väljakul kolm eestlast – Matthias Tass ja Taavi Jurkatamm teenisid võidud, Maik-Kalev Kotsar pidi aga leppima kaotusega.

Esimest aastat USA üliõpilasliigas mängiv Matthias Tass tegi oma karjääri parima esituse, kui tema kodumeeskond Saint Mary's Gaels alistas koduväljakul San Diego Torerose 76:59, kirjutab Korvpall24.ee.

Vahetusmängijate pingilt alustanud Tass pääses väljakule 21 minutiks, mille jooksul tõi oma NCAA karjääri kõrgeimad üheksa punkti (kahesed 4/7, vabavisked 1/1) ja seitse lauapalli. Lisaks tegi ta ühe vaheltlõike, ühe pallikaotuse ja kaks isiklikku viga.

Maik-Kalev Kotsari ja South Carolina Gamecocksi viis mängu kestnud võiduseeria sai lõpu, kui LSU Tigersi käest tuli võõrsil vastu võtta 67:89 kaotus. Algviisikus alustanud Kotsar sai 25 minutit mänguaega, mille jooksul viskas kuus punkti (kahesed 3/9), võttis neli lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, sooritas meeskonna parimana kolm vaheltlõiget ja blokeeris ühe vastaste pealeviske. Negatiivse poole pealt läks kirja kaks pallikaotust ja neli isiklikku viga.

Taavi Jurkatamm ja San Francisco Dons said kindla võidu, kui koduväljakul alistati BYU Cougars 82:63. Pingilt sekkunud Jurkatamm viibis väljakul tänavuse hooaja kõrgeimad 20 minutit, kuid ühtegi pealeviset selle ajaga ei sooritanud. Küll aga hankis ta kuus lauapalli, andis kaks resultatiivset söötu, blokeeris ühe vastaste pealeviske ja tegi kolm isiklikku viga.