Kõik neli Eesti korvpallurit olid NCAA-s võidukad ({{commentsTotal}})

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: AFP/Scanpix

Täna öösel ja varahommikul käisid väljakul kõik neli USA üliõpilasliigas NCAA mängivat Eesti noormeest ja kõigi nelja kodumeeskonnad teenisid ka võidud.

Maik-Kalev Kotsar ja South Carolina Gamecocks alustasid kagukonverentsi (SEC) põhihooaega 71:69 võõrsilvõiduga Florida Gatorsi üle, kirjutab Korvpall24. South Carolinale tõi võidu Chris Silva pealtpanek kohtumise lõpusekunditel.

Algviisikusse kuulunud Kotsar viibis väljakul 33 minutit ning viskas selle ajaga 4 punkti (kahesed 1/4, vabavisked 2/6), võttis mängu parimana 7 lauapalli, andis 2 resultatiivset söötu, sooritas 2 vaheltlõiget ja tegi ühe pallikaotuse ning 4 isiklikku viga.

Matthias Tassi kodumeeskond Saint Mary's Gaels alistas lääneranniku konverentsi (WCC) põhihooaja teises mängus koduväljakul BYU Cougarsi 88:66. Tass sekkus mängu vahetusest ja viibis platsil 19 minutit, mille jooksul viskas 4 punkti (kahesed 2/4, vabavisked 0/1), võttis 6 lauapalli, jagas 3 resultatiivset söötu, sooritas ühe vaheltlõike, blokeeris 2 vastaste pealeviset ja tegi ühe pallikaotuse ning 3 isiklikku viga.

Taavi Jurkatamme kodumeeskond San Francisco Dons, kes kuulub samuti lääneranniku konverentsi, sai oma põhihooaja teises mängus võõrsil jagu Pepperdine Wavesist 72:69. Jurkatamm teenis 8 mänguminutit, kuid punktiskoori ta selle ajaga avada ei suutnud.

Carlos Jürgens ja Oral Roberts Golden Eagles teenisid oma konverentsis kolmanda järjestikuse võidu, alistades koduväljaku Western Illinois Leathernecksi 82:63. Jürgens pääses väljakule 16 minutiks ja viskas selle ajaga 3 punkti (kolmesed 1/2).