Kotsari karjääri parim esitus andis South Carolinale magusa lisaajavõidu ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Maik-Kalev Kotsar
Maik-Kalev Kotsar Autor/allikas: AFP/Scanpix

Maik-Kalev Kotsari pea kaksikduublivääriline sooritus tõi tema koduklubile South Carolina Gamecocksile suurepärase tulemuse, kui lisaajal suruti külili Mississippi State Bulldogs 87:82.

Esimene poolaeg läks 41:37 kodus pallinud Gamecocksile. Kellal oli 12 minutit mängitud, kui perimeetrilt head tabavust näidanud Mississipi State 61:54 kaotusseisust kaugvisete abil mängu tagasi ronis. Külalised võtsid teise poole 38:34 (75:75) ning kohtumise tulemus pidi selguma üleajal. Mõlemal meeskonnal oli normaalaja lõpul võimalusi asjad enda kasuks pöörata, kuid mitmetest katsetest hoolimata pall korvirõngast ei läbinud, kirjutab Korvpall.ee.

Kotsari keskpositsioonivise 42 sekundit enne lisaaja lõpusireeni andis meeskonnale 85:82 edu ning A.J. Lawsoni võimsa pealtpanekuga lõppenud vaheltlõige murdsid külaliste vastupanu lõplikult. Tõsi - senine liider Lawson (keskmiselt 13 punkti mängust) oli hädas realiseerimisega, seepärast kandsid põhiraskust teised mehed, eesotsas Eesti vägilase Kotsariga.

South Caroline parim oli üleplatsimees Kotsar 25 punkti ja üheksa lauapalliga. Hassani Gravett toetas meeskonda 17 silmaga, Felipe Haase ja Chris Silva lisasid 11 punkti, viimaselt veel lisaks 12 lauapalli.

Bulldogsi ridades oli resultatiivseim Aric Holman, kelle kontole kogunes 20 punkti ja kümme lauapalli, Nick Weatherspoon panustas 17 silma.