Suri teenekas Eesti käsipallitegelane Vladimir Jegorov ({{commentsTotal}})

Leinaküünal
Leinaküünal Autor/allikas: Liis Treimann/Postimees/Scanpix

Eesti Käsipalliliit (EKL) teatab suure kurbusega silmapaistva spordijuhi ja käsipalliarendaja Vladimir Jegorovi lahkumisest meie keskelt.

Alljärgnevalt Eesti käsipalliliidu järelehüüe:

Mitmekülgse ja vitaalse härrasmehe – kes veel 90. eluaasta lähenedes endiselt spordile kaasa elas ning kogukonnaelu arendamisele kaasa aitas – lahkumine jätab suure augu meie spordi- ja käsipalliellu.

Vladimir Jegorov sündis 9. juulil 1929. aastal Tallinnas kaupmehe perekonnas, kes varustas Kalarannas kaupluse kaudu kalureid püügivahendite ja kütusega. Ta õppis Anna Tõrvand-Tellmanni Inglise Kolledžis, Tallinna 15. Algkoolis, Tartu 1. Keskkoolis ning lõpetas 1952. aastal cum laude Tartu Riikliku Ülikooli kehakultuuriteaduskonna.

Jegorov hakkas sportima koolis Endel Arandi juhendamisel, hiljem oli tema tennisetreener Voldemar Turba ja korvpallitreener Viktor Laats. Tennises sai ta 1948. aastal vabariiklikul koolinoorte spartakiaadil üksikmängus pronks- ja paarismängus hõbemedali. Korvpallis aga võitis TRÜ spordiklubi meeskonnas Nõukogude Liidu meistrivõistlustel pronksi.

Pärast ülikooli lõpetamist suunati ta VSÜ Kalevi kesknõukogusse instruktoriks ja töötas seal 24 aastat, hiljem ka õppe- ja spordiosakonna juhataja ning spordiühingu abiesimehena. Sõjajärgsetel aastatel arendas Kalevis algul erinevaid pallimänge, aga ka ettevõtete ja asutuste osavõttu rahvaspordiüritustest.

Koostöös spordialade treeneritega komplekteeris ja saatis Jegorov koondvõistkondi ENSV ja N. Liidu meistrivõistlustele. Ta aitas läbi Kalevi kesknõukogu ehitada suure osa vajalikest spordibaasidest Eestis – staadionid Tallinnas ja Pärnus, spordihall, tenniseväljakud, ujulad. Põhitöö kõrvalt andis Jegorov võrk-ja korvpallitunde Tallinna Kehakultuuritehnikumis ja Tallinna Pedagoogilises Instituudis.

1963. aastal valiti ta Kalevi auliikmeks. Seoses olümpia purjeregati tulekuga Tallinnasse asutati Vabariiklik Purjetamiskeskus, mille esimeseks juhatajaks määrati Jegorov. 1979. aastal sai temast ENSV Spordikomitee vanemtreener ja hiljem koondise Eesti Sport peatreener. Lisaks tegutses ta Moskva olümpiamängudel käsipallikohtunikuna.

Alates 1980. aastast sai Jegorovist Eesti Väravpalliföderatsiooni (hiljem EKL) peasekretär. Koostöös Eesti Keele ja Kirjanduse Instituudiga töötas just tema välja ja võttis kasutusele sõna "käsipall". Jegorov korraldas EKL-i vastuvõtmise rahvusvaheliste alaliitude liikmeks ja esindas Eestit 1992. aastal Euroopa Käsipalliliidu asutamiskongressil Berliinis.

Taasiseseisvunud Eestis tegi Jegorov ära meeletud töö käsipalli populariseerimisel ja rahvusvaheliste sidemete arendamisel. Tema head sidemed ettevõtetega nagu Tallinna Näidislinnuvabrik ja Tallinna Kooperaator aitasid algusaastatel Eesti naiste ja meeste rahvuskoondiseid finantseerida ja varustada.

Vladimir Jegorov pühendas end täielikult Eesti spordi teenimisele ja andis suure panuse rahva tervise tugevdamisele. Pensionile siirdudes jätkas ta kogukonnaelu arendamist ja oli alati aktiivne osaleja erinevatel spordiüritustel. Vladimir Jegorov lahkus meie seast 15. detsembril 2018. Eesti Käsipalliliit langetab sügavas leinas pea ja avaldab kaastunnet kõigile omastele ja sõpradele.

(Matusetalitus toimub Rahumäe kalmistu kabelis 21.12.2018 kell 11.00, perekond palus pärgi mitte tuua).

Toimetaja: Siim BoikovHea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: