Aljand ujujate kahvatust MM-ist: meil on väikestviisi põlvkondade vahetus

Foto: ERR

Hiinas lõppevad homme ujumise lühiraja maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondis tänavu edu ei saavutanud. Euroopa ujujate medalisaak jääb tervikuna samuti väiksemaks, kui eelmisel MM-il kaks aastat tagasi.

Kui eelmisel lühiraja MM-il Kanadas võitsid Euroopa ujujad 22 kuldmedalit ehk ligi pooled võimalikest, siis praegu enne viimast võistluspäeva Hiinas on Euroopal kokku 12 kulda, mis võidetud Venemaa, Ungari, Hollandi ja Leedu ujujate poolt. Medalitabeli tipus on USA koondis 11 kullaga.

Eesti koondise tulemused, eriti mulluste Euroopa meistrivõistluste taustal, jäid kahvatuks. Oma tugevamatel aladel 23. koha saanud Kregor Zirk lõpetas maailmameistrivõistlused 43. kohaga 100 meetri vabaltujumises. Kõigil aladel jäi ta oma rekordile alla rohkem kui sekundiga.

Kui enamikel aladel tulnuks finaali või isegi poolfinaali pääsemiseks ujuda Eesti rekord, siis erandiks olid lühemad liblikujumise distantsid. Nii Zirk sajas meetris kui Daniel Zaitsev 50 meetris jõudnuks enda rekordilähedaste tulemustega kindlalt poolfinaali.

50 meetri liblikujumises tuli maailmameistriks 38-aastane brasiillane Nicholas Santos, kellest sel hooajal sai ka maailmarekordimees. Finaalis jäi ta oma rekordile alla vaid kuue sajandikuga, ujudes võiduajaks 21,81.

ETV spordisaate stuudios käis ujumisteemadel rääkimas ka endine tippujuja Martti Aljand. Miks ei läinud eestlastel sel korral MM-il hästi? "Siin on mitu nüanssi. Esiteks, meie meestel tegelikult on need võimed olemas, päris mitmel sportlasel andsid isiklikud rekordid võimaluse pürgida poolfinaali ja sealt edasi finaali," arutles Aljand. "Mingitel põhjustel ei suudetud realiseerida. Teine asi, mille tooksin välja, on see, et meil on väikestviisi generatsioonide vahetus. Kui vaatame koondise keskmist vanust, see on umbes 21-22. Ja kui vaatame, et üks mees võitis 38-aastaselt ala, siis on veel aega minna küll."

"Meie koondisel sel korral stardid kõige paremini ei õnnestunud," tõdes Aljand. "Neil tuleb treeneriga jutuajamine teha, et arutada, mida tehti palju, mida vähe ja siis järgmine kord paremini."

Toimetaja: Maarja Värv

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: