Tartu Ülikool alistas tasavägises kohtumises Valga-Valka ({{commentsTotal}})

Korvpall
Korvpall Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas võitis Tartu Ülikool võõrsil BC Valga-Valka/Maks&Moorits meeskonda tulemusega 83:79. Pärnus Sadam jäi koduväljakul alla Avis Utilitas Raplale 73:62.

Valga-Valka alustas kohtumist hästi, kui esimese minutiga rebiti 5:0 juhtima. Seejärel Tartu Ülikool viigistas ja mäng jätkus tasavägisemalt. Esimese veerandi lõpetas eduseisus siiski Valga-Valka 24:18. Kuuepunktilisse kaotusseisu jäänud Tartu Ülikool tegi seejärel tugeva teise veerandi ning rebis poolajapausiks ise kuue silmaga juhtima - 42:36. Otsustavale veerandile läksid meeskonnad vastu 56:58 seisust Tartu Ülikooli kasuks. Punkt-punktis kulgenud mängus oli seis veel 55 sekundit enne lõpuvile 79:79 viigis, kuid seejärel tegi Tartu Ülikool otsustava rünnaku ja vormistas endale 83:79 võidu.

Tartu Ülikooli resultatiivseim mängija oli 18 punkti ja kümne resultatiivse sööduga Arnas Velicka. 17 silma ja üheksa lauapalli lisas Kregor Hermet. Valga-Valka parim oli üleplatsimeheks kerkinud Stephen Brown, kes tõi meeskonnale 20 punkti.

Pärnu Sadam tunnistas koduväljakul Rapla paremust tulemusega 73:62. Võitjate resultatiivseimad oli 17 punkti visanud Hunter Mickelson ning 14 silma teeninud Dominique Hawkins ja Sven Kaldre. Pärnu Sadama parimad olid 15 punkti teeninud Henri Wade-Chatman ja Mihkel Kirves.

BK Ogre võitis võõral väljakul Valmiera Glass Viat tulemusega 86:71.