Euroopa meistri alistanud Läti säilitas MM-i lootuse ({{commentsTotal}})

Läti korvpallikoondis
Läti korvpallikoondis Autor/allikas: AFP/Scanpix

Korvpalli MM-valikmängudes teenis olulise võidu Läti koondis, kes alistas võõrsil valitseva Euroopa meistri Sloveenia 82:77.

Eesti lõunanaabrid kaotasid avaveerandi kahe silmaga ning poolajaks kärises vahe koguni 17 punktile. Pärast vaheaega said aga lätlased oma mängu käima ja viimased kaks veerandit võideti veenvalt – 29:16 ja 24:15, tasuks viiepunktiline võit.

Läti resultatiivseimaks mängijaks kujunes 28 punkti loopinud Janis Blums, kes sai kirja ka neli lauapalli. Dairis Bertans panustas võitu 18 silmaga, kaksikduubliga sai hakkama Martins Meiers, kes tõi 16 punkti ning koguni 13 lauapalli. Sloveenia parimana tõi Matic Rebec 27 punkti.

Läti hoiab I-alagrupis Hispaania, Türgi ja Montenegro järel neljandat kohta, olles kogunud 16 punkti. Finaalturniirile pääseb alagrupi kolm paremat. Lätil jääb veel mängida juba edasipääsu taganud Hispaaniaga ja Montenegroga, kellelt tuli kodus vastu võtta 75:84 kaotus.

Eesti lähiriikidest on finaalturniiri pääsme taganud juba J-alagrupi liider Leedu.