Eesti korvpallikoondis pidi tunnistama Gruusia paremust ({{commentsTotal}})

{{1543568280000 | amCalendar}}

Eesti meeste korvpallikoondis kaotas Saku Suurhallis peetud MM-valikmängu Gruusiale 73:80 (19:22, 13:19, 17:16, 24:23).

Esimesel veerandajal juhtisid mõlemad meeskonnad, seejuures oli Eesti suurim edu neli silma (10:6). Teise perioodi teises pooles hakkasid grusiinid aga edu kasvatama ja võitsid poolaja 41:32.

Kolmandal veerandil õnnestus Eestil vähendada vahe ühele silmale, aga viigistada ega ette minna ei suutetud ning enne viimast perioodi juhtis Gruusia taas juba kaheksa punktiga.

Viimast kümmet minutit alustades tulid eestlased taas lähemale, aga seekord jäi parimaks neli-viis silma. Peagi kasvatasid külalised edu kümnele silmale ja võitsid lõpuks seitsmega.

Eesti koondise paremad olid Janari Jõesaar 14, Sten Sokk 13, Siim-Sander Vene 12, Rain Veideman 11 ja Kristjan Kangur kümne punktiga. Kangur panustas ka seitsme lauapalli ja Jõesaar nelja vaheltlõikega. Kasutegur oli suurim Jõesaarel (21).

Külalistest domineeris korvialune jõud Giorgi Šermadini: tema arvele kanti 23 punkti ja 11 lauapalli. Kaksikduublini õudis ka Goga Bitadze (19 punkti ja 11 lauapalli). 19 silma kogus veel Thaddus McFadden.

Eestlased tabasid paremini lähedalt (66,7% vs 48,9%), aga grusiinid kaugemalt (35,0% vs 25,9%). Lauavõitluse võitsid külalised 38:32, seejuures ründelaua 14:7.

Teistes tänastes L-grupi mängudes alistas Iisrael Serbia 83:74 ja Kreeka Saksamaa 92:84. Viimasel kahel on juba MM-pilet taskus.

Järgmise mängu peab Eesti esmaspäeval võõrsil Saksamaaga. Ka seda kohtumist saab jälgida ERR-i spordiportaali otseblogi vahendusel.

Tabeliseis: 1. Kreeka 9-0, 2. Saksamaa 8-1, 3. Serbia 5-4, 4. Gruusia 4-5, 5. Iisrael 4-5, 6. Eesti 2-7.

Eesti - Gruusia:

Enne mängu:

Pärast esimesest faasist Kreeka ja Iisraeli järel ning Suurbritannia ees edasipääsemist on Eesti saanud teises ringis kaks suureskoorilist kaotust: septembris kaotati Saksamaale kodus 43:86 ja Serbiale võõrsil 65:91.

Gruusia koondis lõpetas sarnaselt Eestile oma alagrupi Saksamaa ja Serbia järel kolmandana. Septembris alistati aga võõrsil Iisrael 85:80 ja kodus ei jäänud palju puudu Kreeka üllatamisest (85:86).

"Gruusia meeskonnal on palju häid viskajaid ja kaks head pikka. Selline väga modernne võistkond. Pikad toovad korvi alt laudu ja punkte ning tagamängijad panevad palju kolmeseid. Huvitav sats on," kommenteeris vastaseid Eesti koondise abitreener Alar Varrak intervjuus ERR-ile.

Võrreldes eelmiste valikmängudega on Eesti koondis oluliselt tugevam, sest tagasi koondises on Kristjan Kangur, Janar Talts, Siim-Sander Vene, Sten Sokk ja veel mitu olulist mängijat.

"Kindlasti on nendel klapi leidmine tunduvalt lihtam kui noortel ja uutel nägudel," jätkas Varrak. "Paari päevaga on tunda, et meeskonnavaim on kõrgem, kui ta oli eelmine aken."

Tabeliseis enne tänaseid mänge: 1. Saksamaa 8-0, 2. Kreeka 8-0, 3. Serbia 5-3, 4. Gruusia 3-5, 5. Iisrael 3-5, 6. Eesti 2-6.

Saksamaa ja Kreeka on edasipääsu finaalturniirile juba kindlustanud. Eesti - Gruusia matši kõrval peetakse täna veel kohtumised Iisrael - Serbia (algusega kell 14.00) ja Kreeka - Saksamaa (19.00).