Ott Tänaku isa Ivar noorteprojektist: tahaks kedagi veel maailma tippu viia ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: (ERR)

Eesti parim rallisõitja Ott Tänak aitab koostöös Elke Gruppiga senisest tõhusamalt järgneva kolme aasta jooksul Saaremaa noori rallisõitjaid.

Millal on õige aega alustada, et saada maailma üheks kiireimaks rallisõitjaks?

"Ma arvan, et ta oli ikka päris väike poiss," rääkis Oti isa Ivar Tänak intervjuus ERR-ile. "Mul oli omal väike autoremonditöökoda siin taga ja siis suvine aeg oli ja eks ta umbes 2-3-aastane võis olla. Siis oli väike kart ja keerasin lihtsalt sellelle gaasi peale ja siis ta sõitis sellega ringiratast. Ütleme nii, et siis ta ei olnud mul jalus, siis tal oli vähemalt mingi tegevus."

"See vanus kindlasti ei ole nii väga oluline, nagu balletitantsijal, sest painduvust seal väga ei ole vaja," jätkas Ott Tänak. "Aga sellegi poolest, ma arvan, et kui mingigi spordiga tegeleda, siis see annab mingilgi määral distsiplineeritust."

Tänak on oma kodugaraažist kaugele tippu lennanud. Aga tema isa jätkab siin ikka oma missiooni. Aastaid on ta just siin ralliautode mehhaanikuid välja õpetanud ja nüüd saab ta hakata ka noortele rallihuvilistele sõidunippe jagama.

"Me tahame, et OT Racingul oleks rohkem võimalusi tegeleda noortega," rääkis ELKE Grupi tegevjuht Veiko Karu. "Tegeleda selle sama noortekasvatuse projektiga. Ja Ivar Tänaku rallikool on üks lahe ja väike asi selle sees. Loodame et see projekt kasvab suuremaks. Ja mul on täielik usaldus Oti vastu just see tema kirg ja mis tema suudab sellesse panustada on see, mille pärast me seda teeme."

"Nad on täna 10-11 aastased poisid, neil on omal huvi. Ja kindlasti ma ju südamest tahaks, et sealt tuleks nagu kedagi sellist Oti sarnast. Ikkagi tahaks nagu maailma tippu kedagi välja viia," jätkas Ivar Tänak.

Ja esimene auto on noortel rallihuvilistel selle lepinguga olemas. Jõuaks nüüd ainult aastad järgi.

"Kui ma olen 12-aastane, siis ma hakkan rahvarallidel käima!" andis 10-aastane rallihuviline Brendon teada oma eesmäkidest.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: