Tallinna Ülikool pääses suuremate probleemideta poolfinaali ({{commentsTotal}})

Tallinna Ülikool
Tallinna Ülikool Autor/allikas: Volley.ee

Naiste karikavõistlustel selgus teine poolfinalist, kui eelmisel aastal finaali jõudnud Tallinna Ülikool võttis sarnaselt veerandfinaalseeria avamängule ka korduskohtumises Audentese SG/Noortekoondise üle 3:1 võidu. Kolmas poolfinalist saab selgeks neljapäeval Kohilas ja neljas pühapäeval Kuressaares.

Kordusmängust edasipääsuks kaht geimivõitu vajanud Tallinna Ülikool saavutas eesmärgi teise geimi lõpuks, asudes kohtumist 2:0 juhtima. Seejärel andis TLÜ peatreener Laos Lukas võimaluse ka vahetusmängijatele, kes tüürisid vastasseisu 3:1 (17, 22, -19, 19) võidusadamasse. Vaid esimeses ja teises geimis kaasa teinud Ave Kuusk panustas võitu 13 ning Marily Lass, Kertu Jõgi ja Grete Raie üheksa punkti. Koduvõistkonna parimaks tõusis 14 punkti kogunud Annika Holland. Viis pallinguässa servinud Maren Mõrd lisas võõrustajatele 12 ning Hanna-Liisa Press ja Liisbet Pill üheksa punkti, vahendab volley.ee.

Kuigi TLÜ pallingu vastuvõtt oli vaid 22%, suudeti rünnakuid lahendada 39-protsendiliselt. Audentese SG/Noortekoondise vastuvõtt oli 40% ja rünnakuefektiivsus 35%. Blokis oli tulemuslikum TLÜ, jäädes peale punktidega 10-5. Pallingul oli omakorda edukam koduvõistkond, servides TLÜ 12 ässa vastu 15 ässa.

Poolfinaalis läheb Tallinna Ülikool kokku TalTech/Tradehouse'iga. Teisel tabelipoolel on mõlemas veerandfinaalpaaris peetud üks mäng, kui tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank võitis kodusaalis 3:0 Saaremaa ja Gerardo's Toys/Neemeco 3:1 Kohila Võrkpalliklubi/E-Service'i. Kohilas peetav korduskohtumine saab neljapäeval alguse kell 19 ja Kuressaares toimuv vastasseis pühapäeval kell 16. Avamängu kaotanud Saaremaa ja Kohila vajavad edasipääsuks 3:0 või 3:1 võitu ja seejärel paremust kuldses geimis. Ülejäänud tulemused viivad poolfinaali vastavalt Tartu Ülikool/Bigbanki ja Gerardo's Toys/Neemeco.