Võimsalt alustanud Žalgiris hävis viimasel veerandil ({{commentsTotal}})

Euroliiga: Kaunase Žalgiris - Madridi Real
Euroliiga: Kaunase Žalgiris - Madridi Real Autor/allikas: EPA/Scanpix

Korvpalli Euroliigas tuli Kaunase Žalgirisel vastu võtta valus kaotus, kui kodusaalis jäädi Madridi Realile alla 79:90 (32:18, 12:25, 24:19, 11:28).

Kohtumist suurepäraselt alustanud Leedu meisterklubi võitis mängu avaveerandi koguni 14 punktiga, kui külaliste 18 punkti vastu visati 32 silma. Teisel veerandil suutis Madridi Real küll kaotusseisu kolmele punktile vähendada, aga kolmas veerand kuulus jällegi Žalgirisele, kes võidutses numbritega 24:19. Kaunase klubi mäng lagunes aga täielikult koost viimasel veerandil, mis kaotati koguni 17 punktiga – 11:28. Lõppkokkuvõttes tuli Žalgirisel vastu võtta 79:90 kaotus.

Žalgirise resultatiivseim oli 18 punkti loopinud Paulius Jankunas, kes panustas ka kolme resultatiivse sööduga. Nate Wolters lisas 16 silma, Brandon Daviese kontole kirjutati 11 punkti. Võitjatele tõi enim punkte 16 silma visanud Anthony Randolph, kellele järgnes Rudy Fernandez 15 punktiga. Gustavo Ayon panustas võitu 13 punktiga.

Viienda järjestikuse võidu võtnud Madridi Real asus tänase tulemusega liigatabeli liidriks. Hispaania klubi pole seni kaotanud ühtegi mängu. Ka Moskva CSKA-l on seni kirjas vaid võidud.

Himki – Gran Canaria 87:72
Buducnost – Panathinaikos 67:72
Kaunase Žalgiris – Madridi Real 79:90
Olimpia Milano – Anadolu Efes 81:80