Tal Tech näitas hambaid, Tartu Ülikool võttis võidu ({{commentsTotal}})

{{1539194880000 | amCalendar}}

Korvpalli Eesti-Läti ühisliigas teenis teise võidu Tartu Ülikooli meeskond, kes alistas täna kodus Tal Techi 79:68 (13:23, 26:20, 23:18, 17:7).

Tal Tech alustas hoogsalt, minnes juhtima 8:0 ja võites esimese veerandaja 23:13. Teisel perioodil kasvas edu vahepeal lausa 15 silmale (32:17), aga poolajapausi järel pani kodumeeskond oma paremuse maksma.

Veel viimase veerandi alguses pääses Tal Techi 64:62 ette, aga sellele vastasid tartlased 10:0 spurdiga ja enam tagasi ei vaadatud. Lõpuks olid Taaralinna klubi võidunumbrid 79:68.

Tartu meeskonna parimad olid Kregor Hermet 23 ja Arnas Velicka 20 punktiga. Nii Velicka kui ka teine leedulane Julius Kazakauskas panustasid veel lausa kaheksa resultatiivse sööduga. Tal Techile tõi 13 silma Oliver Metsalu.

Teises tänases mängus sai favoriit BC Kalev/Cramo kodus jagu Latvijas Universitatest 94:69 (21:15, 27:16, 26:22, 20:16). Kristjan Kitsing tõi võitjatele 16 ja Edvards Mezulis kaotajatele 14 punkti.

Kalev/Cramo (4-0) on ühtlasi ka liiga liider. Järgnevad Läti klubid Riia VEF (2-0) ja Ventspils (3-1).

Kalev/Cramo mängija Martin Dorbek ERR-ile: "Riietusruumijuttude järgi on veel väga-väga palju parandamist. Võidud on küll tulnud, aga järgmised vastased on hoopis teisest puust. Vaatame siis."

Samas valmistutakse kõikide vastaste vastu ühtmoodi ja ei keskenduta üksnes oma tegemistele. "Iga vastase vastu teeme oma scouting'u ja rutiinid. Mõned oma eesmärgid täitsime selleks mänguks ära ja kõiki ei täitnud, aga üldiselt võtame kõiki vastaseid ühtemoodi."

Sel nädalal seisab ees veel mäng Ühisliigas Moskva oblasti Himkiga. "Hetkel pole veel nende vastu scouting'ut teinud. Järgmised trennid hakkame otse nende vastu keskenduma ja vaatame, mis puust nad on."