Kohila kaotas naiste võrkpallimeistrivõistluste avamängus Noortekoondisele ({{commentsTotal}})

Kohila VK
Kohila VK Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Võrkpalli naiste Eesti meistrivõistluste esimeses mängus kohtusid möödunud hooaja neljas Kohila Võrkpalliklubi/E-Service ja eelmise hooaja viies võistkond Audentese SG/Noortekoondis. Võidu ja kolme punktiga startis külalisvõistkond Audentese SG/Noortekoondis.

Kohilas peetud vastasseisus nägid pealtvaatajad nelja geimi, millest üks lõppes võõrustajate paremusega. Avageimis jäi 25:19 tulemusega peale võõrsil mänginud Audentese SG/Noortekoondis, kuid Kohila suutis teise geimi 25:20 ülekaaluga mänguseisu viigistada. Seejärel olid taaskord edukamad külalised, võites kolmanda geimi 25:20 ja neljanda 25:19 ning kogu mängu seega 3:1 (19, -20, 20, 19) tulemusega, vahendab volley.ee.

Eva Liisa Kuivonen panustas võitu 17, Kätriin Põld 14 ja Maren Mõrd 11 punkti. Anni-Ly Abel tõi kodupubliku lemmikule 13 ning Kaisa Siimann ja Annaliisa Mals võrdselt 12 punki. Kui rünnakul olid võistkonnad üsna võrdsed (Audentese SG/Noortekoondis 38%-Kohila 37%), siis blokis jäid võitjad peale punktidega 9-3 ja pallingul 18-11. Pallingu vastuvõtul näitas Peeter Vahtra juhendatav Audentese SG/Noortekoondis 51-protsendilist ja Kohila vaid 28-protsendilist täpsust.

Reedel kell 17.30 võõrustab Audentese SG/Noortekoondis Sõle Spordikeskuses möödunud hooajal pronksmedali saavutanud Tallinna Ülikooli. Laupäeval kell 13 mängivad TalTech Spordihoones eelmise hooaja hõbemedalist TalTech/Tradehouse ja Kohila VK/E-Service ning kell 16 Võru Kreutzwaldi 16 Spordihoones Famila/Võru Võrkpalliklubi ja Saaremaa.

Pühapäeval kell 14 lähevad Tartu Ülikooli Spordihoones vastamisi tiitlikaitsja Tartu Ülikool/Bigbank ja Saaremaa ning kell 15 Audentese Spordikeskuses linnarivaalid Tallinna Ülikool ja TalTech/Tradehouse.

Saaremaa liitumise järel osaleb pärast 2011/2012 hooaega kõrgseltskonnas taaskord seitse naiskonda, viimasel kuuel hooajal jagas Eesti meistrivõistluste medaleid kuus naiskonda.