Läti korvpallinaiskond pakkus MM-finaalturniiril USA-le põneva lahingu ({{commentsTotal}})

Lätlannade resultatiivseim mängija Anete Šteinberga kohtumises Hiina vastu
Lätlannade resultatiivseim mängija Anete Šteinberga kohtumises Hiina vastu Autor/allikas: imago sportfotodienst / Scanpix

Hispaanias Tenerifes toimuval naiste korvpalli MM-finaalturniiril kohtus tiitlikaitsja USA meie lõunanaabri Lätiga ning teenis oma kolmanda järjestikuse võidu seisuga 102:76.

Lätlannad alustasid kohtumist hästi ning hetkeks läksid lõunanaabrid 5:2 juhtima. Ameeriklannad ei saanud ennast algul käima ning üsna pea olid lätlannad 7:6 eduseisus. Peale seda tegi USA naiskond spurdi seisule 12:7 ning lätlannadele enam palju sõnaõigust ei antud. Esimene neljandik lõppes seisuga 28:19 USA kasuks. Teisel poolajal näitasid lätlannad taas tiitlikaistjaga väga konkurentsivõimelist mängu (23:24), ent kolmandal veerandil võtsid ameeriklannad oma. Kui tiitlikaitsjad viskasid vastaste korvi 26 punkti, siis lätlannadel lasti korve tabada vaid kaheksa silma eest. Viimase neljandiku võitsid lätlannad aga kahepunktilise eduga, 26:24.

Lätlannade resultatiivseim mängija oli 30 punkti visanud Anete Šteinberga. Võitjate parim oli 18 silmaga Tina Charles.

D-alagrupis hoiab Läti kolme kaotuse ja kolme punktiga viimast kohta. USA juhib kuue punktiga, teisel kohal on viie silmaga Hiina ja kolmandal nelja punktiga Senegali naiskond.