Djokovic võitis tiitli ja püüdis kinni Samprase ({{commentsTotal}})

Novak Djokovic
Novak Djokovic Autor/allikas: Imago Sport/Scanpix

USA lahtiste tennisemeistrivõistluste meesüksikmängu võitis kolmandat korda serblane Novak Djokovic, kes alistas finaalis argentiinlase Juan Martin del Potro 6:3, 7:6 (7:4), 6:3.

Esimeses setis murdis Djokovic vastase pallingu kaheksandas geimis ja sellest piisas. Teises setis läks serblane taas murdega ette, aga argentiinlane tuli järele ja kaotas alles kiires lõppmängus 3:1 eduseisust.

Kolmandas setis asus Djokovic 3:1 juhtima ja kuigi kaotas seejärel oma servigeimi, suutsis ta kaheksandas geimis taas del Potro pallingu murda ja enam lõuna-ameeriklane keerulisest olukorrast ei väljunud.

Maailma edetabelis neljandaks kerkiv Djokovic võitis USA lahtised ka 2011. ja 2015. aastal. Lisaks on ta veel koguni viis korda pidanud finaalis väljakult kaotajana lahkuma. Del Potro ainus võit jääb aastasse 2009 ja tegemist oli tema teise suure slämmi finaaliga.

Karjääri jooksul on Djokovicil nüüd 14 suure slämmi turniirivõitu. Seda on sama palju kui suutis ameeriklane Pete Sampras. Rohkem on üksnes mehe kauaaegsetel rivaalidel Roger Federeril (20) ja Rafael Nadalil (17).