Gerd Kanter viimase tiitlivõistluse eel: kõik head asjad saavad kord otsa

Foto: Priit Mürk/ERR

Pühapäeval 12. korda Eesti meistriks kroonitud kettaheitja Gerd Kanteri sõnul soovib ta 6. augustil algavatel kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustel jõuda kaheksa parema hulka ja panna edukale karjäärile ilusa punkti.

Milline tunne Berliini EM-i eel on? Kas on kahju või on rohkete vigastuste taustal natuke ka hea meel? "On ju selja taga väga pikk ja edukas karjäär ja nagu heade asjadega ikka on, ühel hetkel saavad need otsa. Samas täitub järgmine aasta ka juba neljakümnes eluaasta ja tippkonkurentsis on üha raskem püsida," tunnistas olümpiavõitja Kanter. "Nagu sa ka mainisid, on viimastel aastatel mind kimbutanud ka vigastused – sellised kutseprobleemid, mis ei luba enam ketast kaugele lennutada."

Kui EM peaks õnnestuma, kas võib juhtuda, et jätkad veel mõne aasta? "Ma arvan, et selline konkreetne lõpp on oluline. Jääda niiviisi tiksuma ja loota, et ehk järgmine aasta läheb kuidagi paremini, selle tulemusi olen viimase kolme-nelja aasta jooksul juba näinud. Asjad algavad kevadel hästi, tulemused on treeningutel juba paljulubavad aga ühel hetkel hakkab keha vastu ja tuleb teha neli-viis nädalat pausi, misjärel vajub vorm ära. Ma arvan, et juba kaks aastat tagasi pärast Rio olümpiat oli selge, et kaks head võistlust on veel ees – eelmise aasta Londoni MM ja tänavune Berliini EM. Kunagi 2002. aastal Münchenis ma alustasin ja ma arvan, et Berliinis on hea lõpetada."

Noorema põlvkonna Eesti kergejõustiklased on enda väljaütlemistest vaoshoitumad, millest see tuleneb? "Üks asi on kindlasti persoonist lähtuv – ma arvan, et inimesed ongi kahte tüüpi: ühed on sellised väga julged unistajad, teised keskenduvad rohkem isiklikele eesmärkidele ja ei rutta ette. Ühtegi medalit ikkagi niisama kätte ei anta ja selleks tuleb teha hea tulemus. Ma arvan, et kuna meedia tahab väga tihti medalid juba enne kaela riputada, siis see pigem on hea, et meie liidrid on oma väljaütlemistest tagasihoidlikumad."

Millist tulemust Berliinis jahid? "Arvestades kogu oma seisu ja ootusi tahaks ma olla ikkagi kaheksa parem hulgas sellega, mis 65+ meetrit võiks anda. Arvestades seda, et Philip Milanov on vigastatud, siis ma arvan, et kolmanda koha osas on nõudlejaid palju. Tuleb vaadata päev korraga, mis võistlus annab."

Kuula pikemalt Vikerraadio intervjuust!

Toimetaja: Kristo Tamm

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: