Noortekoondised pidasid kontrollmänge Lätiga ({{commentsTotal}})

Mullune Eesti U-18 korvpallikoondis
Mullune Eesti U-18 korvpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Eesti korvpalli noortekoondised valmistuvad EM-turniirideks ning nädalavahetusel oli mitme järelkasvuvõistkonna vastaseks kontrollmängus Läti. Kaks eestlaste esindust saavutasid ka võidu.

Kõige paremat, stabiilsemat minekut on näidanud U-18 noormeeste koondis, kelle B-divisjoni EM algab 27. juulil Skopjes.

Laupäeval Pärnus võitsid U-18 poisid Läti eakaaslasi 73:64. Poolajaks oli Eesti meeskond siiski taga 30:37, kuid võites kolmanda veerandi 23:8, saavutati otsustava veerandi eel juba korralik edu – 53:45. Viimane veerand läks Eestile 20:19 ja kogu mäng 73:64.

Üleplatsimehena tõi Marten Maide 17 punkti (visked 11/8), Henri Drell 12+4+2, Mikk Jurkatamm 11+2+4, Arthur-Herman Entsik 10+7 lp, Kirill Koršunov 7+3 lp, Joonas-Anton Jürgenstein 4+3 lp, Artur Konontšuk 3+6 lp, Oliver Suurorg 3+3+3, Jaan-Erik Lepp 0+3+2, Patrik Saal 2 p. Koondise treeneripingil Indrek Reinbok, Kris Killing, Jüri Pritšin.

Eesti U-18 koondis mängib tänavu suvel B-divisjoni EM-finaalturniiril, mis algab Skopjes 27. juulil. B-alagrupis ollakse koos Belgia, Ungari, Gruusia, Austria ja Aserbaidžaani meeskondadega.

Neidude U-18 koondis oli Läti U-18 üle samuti võidukas. Eesti edu numbrid olid 80:75 (47:41). Kolmandal veerandil tuli Läti järgi (51:51) ning neljandale mindi Eesti napis eduseisus 61:60. Ometi siit Eestile viiepunktine võit.

Noorte meeste U-20 koondis pidas sellesuvise kolmanda kontrollmängu, vastaseks Läti U-18 noormehed. Eesti sai kaotuse, mis tähendab, et suvistest kontrollmängudest on tulemuseks seni kolmest null.

Eesti U-20 kaotas kaks aastat noorematele Lätlastele ning kaotas ootamatult suurelt – 60:82. Esimese veerandi võitis küll Eesti 18:14 ent poolajaks jõudis Läti ette 38:32. Viimasele veerandile mindi samasuguses Läti eduseisus (58:52), kuid siis meie mehed murdusid – otsustav veerand Eesti poolt vaadates 8:24 ning kogu mäng 60:82.

Eesti sai vaid 24 lauda ning tegi vaid 47 pealeviset. Tabavus: 55-33-44 %. Ron Pehka tõi 15, Engelbrecht 12 ja Rosenthal 10 silma.