Eesti U-18 korvpallikoondis alistas Taani ja tuli põhjamaade meistriks ({{commentsTotal}})

Mullune Eesti U-18 korvpallikoondis
Mullune Eesti U-18 korvpallikoondis Autor/allikas: Siim Semiskar/ERR SPORT

Soomes peetaval korvpalli Põhjamaade meistrivõistlustel oli Eesti noormeeste U-18 koondis parem Taani eakaaslastest ning kuna Soome alistas Rootsi, said eestlased turniirivõidu enda nimele. Neidude koosseis pidi aga Taani kindlat paremust tunnistama.

Poiste U-18 koondis alistas Taani 77:68, vahendab Korvpall24. Poolajaks juhiti juba 17 punktiga, kuid kolmanda veerandajaga suutsid taanlased kaotusseisu vähendada üheksale punktile. Viimane neljandik mängiti 15:15 viiki.

Võitjate parimad olid võrdselt 13 punkti visanud Mark-Andreas Jaakson ja Artur Konotšuk.

Eesti platseerus seega esikohale (4-1). Neile järgnes Soome samuti saldoga 4-1, kuid omavahelise mängu oli Eesti võitnud. Kolmas koht kuulus Rootsile (3-2), neljandaks tuli Norra (2-3) ja viimased kaks kohta jagasid Island (1-4) ning Taani (1-4).

Neidude U-18 koondis sai Taanilt 71:92 kaotuse. Esikoha on kindlustanud Soome (4-0), kes viimases mängus läheb vastamisi Rootsiga (3-1). Teisel kohal asub hetkeseisuga Taani (3-2). Eesti lõpetas neljandana (2-3), neile järgnesid Island (2-3) ja Norra (0-5).

Toimetaja: ERR Sport