Mike Powell ägestus kergejõustikujuhi peale: ma olen tugev mees ja seisan oma rekordi eest!   ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Kergejõustik
Kergejõustik Autor/allikas: AFP/Scanpix

Meeste kaugushüppe maailmarekordiomanikku Mike Powelli pahandas väga brittide plaan tühistada segaste dopinguasjade tõttu kõik maarilmarekordid.

1991. aasta Tokyo MM-il Carl Lewisega vägeva duelli pidanud ja uuteks numbriteks 8.95 kirjutanud Powell nõudis, et Suurbritannia kergejõustikujuht Ed Warner ütleks talle sel juhul näost-näkku, et tegemist on valetajaga.

"Kes on see isik? Kas ta on kunagi võistelnud? Kas nad teavad midagi kergejõustikust? Kas nad teavad midagi inimese geneetikast? Kes nad on? Jääge vait!" oli ameeriklasest maailmameister vaheldumisi Warnerit ja Suurbritannia kergejõustikuliitu kirudes pahane. "Kedagi ei saa karistada sellepärast, et sa arvad, et keegi tegi midagi. Kui mina olnuks ainus sportlane, kes oli puhas, siis oleks mind vale karistada kellegi teise vigade pärast."

"See on mu elu ja ma seisan selle eest," jätkas Powell. "Kas te süüdistate mind petmises? Siis see tähendab seda, et sa kutsud mind valetajaks ja sa pead seda tegema näost-näkku. Ma olen mees ja sina oled mees, sul tuleb minuga tegemist."

"Ma räägin tõsiselt, see on minu elu," ei rahunenud Powell. "Ma ei lase sul seda teha. Ma olen tugev mees ja seisan selle eest, mida olen teinud."

Powell tõi välja, et petmist esineb elus igal pool ja sportlaste ebaproportsionaalne karistamine oleks ebaaus. "Kui on tegemist võimuga ja rahaga, siis inimesed ka petavad. Miks peaks kergejõustik olema teistmoodi kui iga muu asi ühiskonnas? See pole aus, see on naeruväärne ja see pole õige."

Warner vastas seepeale Powellile, et ei kahtlusta viimast petmises, küll aga on küsimuse all mitmed teised tipptulemused. "Keegi ei kahtle, et Mike'i rekord oli õige, aga huvitav on see, et see tehti umbes samal ajal kui meeste kuulitõuke maailmarekord. Ameeriklane Randy Barnes on nüüd saanud eluaegse võistluskeelu. Ma vaatan seda ja küsin, miks tal peaks see rekord olema? On mitmeid rekordeid, mida vaatad ja ütled: ma lihtsalt ei suuda neid uskuda. Ma usun kindlasti Mike Powellit, aga me peame leidma viisi neid anomaaliaid rekeordiraamatus korrastada."

Toimetaja: Siim Boikov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: