Ksenija Balta: mitte ükski asi ei läinud nii nagu me plaanisime ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Foto: ERR

Kogu talvist tööd Ksenija Balta loodetud tulemuseks realiseerida sise-MM-l ei suutnud, sest 6.57 asemel ihkas ta maanduda kusagil 20 sentimeetrit kaugemale ja tulla koju medaliga.

"Kõik võimed ja treeninghüpped näitasid, et 6.80 peaks iga võistlus tulema," ütles Balta ERR-ile. "Selletõttu ei olegi põhjust olla väga õnnelik selle tulemuse üle, sest sees on ikkagi rohkem. Oleks võinud poodiumil seista, et see on mul sees."

Suurbritanniat tabanud lumeuputuse tõttu ei saanud Balta teha päev enne starti ülivajalikku täishoopealt hüppetrenni, sest reis Birminghami venis 22 tunniseks.

"Iseenesest koht on päris hea aga kogu võistlus oli väga närviline," ütles Balta treener Andrei Nazarov. "See lend sinna võistlusele, jäime Kopenhaagenis toppama. Meile tundus, et võib-olla ei jõuagi kohale. Lõpuks kuidagi moodi läbi Londoni sinna bussiga saime. Viimased treeningud jäid tegemata."

Balta lisab: "Mitte ükski asi ei läinud nii nagu me plaanisime. Alates sellest sõidust ja see, et päev enne ei saanud tehtud sellist trenni nagu oleks tahtnud. Ma usun, et see ka pärssis, sest mul oli plaanis hüpata aga ei saanud hüpata. Asjad ei läinud üldse nii nagu pidid minema."

Võistluse käigus lõi Balta põlve, õnneks mitte tõukejala ja pikalt ravitud paremasse, aga vasakusse põlve terav valu, millega ta suutis siiski edasi võidelda ja kaheksanda koha ning EOK B-kategooria stipendiumi välja hüpata.

"Natuke valutab aga paar päeva puhkust ja siis on ok," ütles Balta.

Suuri muutatusi suviseks EM-ks valmistumisel Balta ei tee. Eekõige otsitakse lahendusi, et muuta hoojooks stabiilsemaks.

"Hoojooks on ebastabiilne ja sellest kõik algab, et peame selle kallal vaeva nägema. Mõtlema veidi ja mingeid muutusi tegema," rääkis Nazarov.

"Hea tulemus on ainult tehnika taga. Tööd on hästi tehtud ja palju tehtud. See on ainult tehnika ja tehniline tunnetus," ütles Balta.

Euroopa meistrivõistlused toimuvad augustis Berliinis.

Toimetaja: Liisi Rist

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: